Zbavte sa vrások prírodnou cestou

Please enter banners and links.

coconut-oilO kokosovom oleji sa toho povedalo už veľa. V skratke je to skutočný zázrak pre náš organizmus, telo a najmä pre našu pleť. Okrem toho, že jeho pravidelným užívaním , či už ako súčasť stravy alebo natieraním sa dokážeme zbaviť nepríjemného akné, má aj ďalšie prednosti. Kokosový olej totiž obsahuje látky, ktoré sú súčasťou nejedného krému proti vráskam.

 

 

Lacnejšia a zdravšia alternatíva

Kokosový olej je oproti klasickým krémom oveľa zdravší a logicky aj lacnejší. Už v dávnej minulosti používali ženy práve oleje, hlavne ten kokosový a to na samotnú starostlivosť o pokožku. Dnes je kokosový olej súčasťou kozmetiky takmer každej modernej ženy.

Stačí ak si každý deň pred spaním ošetríte pleť, vyčistíte si ju a natriete kokosovým olejom. Pozornosť venujte obzvlášť očným partiám a okoliu pier. Počas spánku sa totiž pleť z čiastočnej miery obnovuje. Ak ku kokosovému oleju navyše prídate zložku aloe vera svojej pleti dáte maximum. Okrem toho že ju vyživíte , dodáte jej potrebné vitamíny a elasticitu.

 

Správna starostlivosťimages

Po niekoľkých týždňoch bude vaša pleť svieža a vypnutá. Nezabúdajte však na to, že pred každou aplikáciou kokosového oleja, musíte pleť poriadne vyčistiť. Ako som už spomínala na začiatku článku, kokosový olej je vhodný aj na pleť trpiacu akné.

Ak chcete zvýšiť jeho účinok je vhodné, ak ho aj správne konzumujete. Najvhodnejšia je jedna čajová lyžička denne, či už samotná alebo ako súčasť kávy alebo iného nápoja.

Dôležitý je takisto typ kokosového oleja. Ak sa jedná o pleť, do úvahy prichádza len extra panenský olej lisovaný za studena. Práve ten je najhodnotnejší a z hľadiska výživy obsahuje najviac prospešných látok.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: google.com