Zbavte sa konečne stresu a zlej nálady!

Please enter banners and links.

Pocit neustáleho zhonu a zlej nálady pozná hádam každá z nás. Základom je vedieť stres nielen zahnať, ale tiež nedovoliť okoliu a okolnostiam aby vás dostali do zlej nálady. S pomocou našich rád budete vedieť ako sa dostať späť do dobrej nálady.

 

Jednoduchá masáž

         Okrem tradičnej masáže od profesionála si ju môžete dopriať aj doma, a to buď sama alebo za pomoci vášho partnera. V druhom prípade zapojte aj partnera a doprajte si romantiku v podobe aromatických sviečok, iskrivého prítmia a masážneho oleja. Pod dotykmi a hladkaním  bude cítiť ako z vás pomaly všetko napätie odchádza a vy ste odrazu uvoľnenejšia. Masáž potom môžete ukončiť akokoľvek sa vám bude páčiť spolu s vašou polovičkou.

V tom prvom prípade si vystačíte aj vy sama, a to krúživými pohybmi bruškami prstov na hlave pomedzi vlasmi a v oblasti spánkov. Na nič sa nesústreďte, len sa uvoľnite a pár minút pri týchto pohyboch oddychujte.

 

Vône

         Aj napriek tomu, že aromaterapia nie je novinkou, stále su mnoho žien nepraktizuje. Pritom práve vône nás dokážu skvelo naladiť alebo vylepšiť skleslú náladu. Pohodu a pokoj vie navodiť napríklad vôňa levandule, ruží alebo iná vami obľúbená vôňa. Energiu spoľahlivo dodajú svieže vône citrusov a exotického ovocia ako napríklad grep, pomaranč, citrón, melón a pod. V zime vás upokojí príjemná škorica alebo ihličie.

Je na mieste obklopiť sa každý deň svojím obľúbeným parfumom ktorý vás nabudí a rozveselí. Navyše je dokázané, že obľúbený parfum zvyšuje sebavedomie a istotu.

 

Oddych vo vani

         Leňošenie vo vani je na nezaplatenie. Počas stresového obdobia si po príchode z práce napustite vaňu teplejšou vodou než obvykle, stlmite svetlo a len tak počúvajte obľúbenú hudbu. Príjemne teplá voda uvoľní nielen myseľ, ale i svaly a spoľahlivo upokojí myseľ. Nezabudnite si vypnúť služobný mobil a na svojom súkromnom zabudnúť na zvonenie.

 

Tancujte, skáčte, prechádzajte sa

         Pohyb je skvelý, nehovoriac o tanci. Tancu sa môžete venovať nielen profesionálne v nejakej škole tanca, ale pokojne len s kamarátkami na diskotéke alebo doma v hale s partnerom. Neváhajte sa vrtieť za sporákom pri varení alebo len tak pri utieraní prachu v obývačke. Uvoľní vás to, dobre naladí a získate energiu.

 

Maľovanie aj bez talentu

         Nech to znie akokoľvek absurdne, na maľovanie nepotrebujete žiaden talent. Stačí, ak vyjadríte svoje emócie na papieri bez ohľadu na to, či to budú iba kruhy alebo tmavé čmáranice. Jednoducho iba vezmite do ruky pero, ceruzu alebo farbičku, a začnite kresliť čokoľvek čo vás napadne. Pokiaľ máte dieťa vyberte si jeden obrázok z maľovánky a vyfarbite ho podľa vlastných predstáv.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net