Zázrak s menom – Kozie mlieko

Please enter banners and links.

Mlieko nám odmalička vštepovali do hláv vo forme rôznych mliečnych výrobkov, či mlieka samotného. Mlieko je zdravé, obsahuje veľa vitamínov a budeš mať po ňom pekné zúbky. Áno presne toto opakujeme zase my svojim ratolestiam. Je však ešte jeden zázrak vo forme mlieka, ktorý je o čosi viac hodnostnejší. Je ním kozie mlieko.

Kozie mlieko je veľmi vzácne. Možno preto že ho nepodporujú veľkoobchody a kozy produkujú mlieko o čosi menej ako kravy. Samotné ošetrenie kozieho mlieka je veľmi komplikované, pretože sa v ňom nachádza všetko to,  čo zviera skonzumovalo. O kvalitnom kozom mlieku rozhoduje predovšetkým krmivo.

 

Vysoká cena

Stretli ste sa s tým, že kozie mlieko je niekoľko krát drahšie ako mlieko kravské? Nie je to ničím neobvyklým. Pre priaznivé účinky tohto mlieka ho vyhľadávajú najmä ľudia trpiaci nádorovými ochoreniami. Nájsť ho môžeme v Bio- obchodoch ale aj obchodoch so zdravou výživou.

 

Nechutné ale hodnotnejšie

Kozie mlieko síce nechutí lepšie ako kravské a jeho vôňa nie je najvábivejšia, no napriek tomu si na neho človek po čase dokáže zvyknúť a prísť mu na chuť. Veľa ľudí ktorí ho pravidelne užívajú dokonca tvrdia , že im chutí a deň bez neho si nevedia predstaviť.

 

 

Vynikajúci pomocník

Okrem toho že kozie mlieko priaznivo pôsobí na našu pleť, imunitu a prevenciu je priaznivé aj pri predchádzaní rôznych psychických ťažkosti. Kozie mlieko nájdeme už aj vo forme kozmetiky vo forme krémov , telových mliek a podobne. Taktiež si za tieto naozaj kvalitné výrobky priplatíme o niečo viac, napriek tomu sa nám však takáto investícia určite vráti vo forme spokojnosti.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net