Zažite výstrednú dovolenku v Dubaji

Please enter banners and links.

Odhodlali ste sa na luxusnú dovolenku? Treba si vedieť spraviť radosť. Naše zážitky nám nikto nikdy nevezme a ostanú dlho vpísané v našich srdciach. Preto by sme nemali vynechať ani návštevu Dubaja. Aké zaujímavosti turistom ponúka?

Naj Dubaja

Dubaj, to nie sú len vysoké budovy, nákupné centrá a luxusné hotely. Nájdete tu všetko, čo od dovolenky očakávate. Čisté pláže, extra služby, romantické prístavy, trhy s koreninami alebo zlatom, ale aj atrakcie, ktorými si získate svoje deti. Viete si v nákupnom centre predstaviť snehový svah či obrovské akvárium s morskými živočíchmi? Je to rovnako fascinujúce ako predstava, že sa kúpete v najvyššom (294 m n. m.) alebo najhlbšom (60 m!) bazéne sveta. A čo výhľad z najvyššej budovy sveta (Burj Khalifa) či pohľad na ľudské mravce z najväčšieho ruského kolesa (Ain Dubai, výška 250 m) na svete? Zatočila sa vám hlava? Zdá sa, že Dubaj je miesto pre silné povahy. Ocitnete sa pred architektonickými skvostmi, ktoré vám vyrazia dych cez deň a potom aj v noci, keď sa celé mesto rozsvieti. Keď budete pri mrakodrape Burj Kalifa, navštívite Dubai Mall s 1 200 obchodmi, určite vás na tomto mieste zaujme aj jedinečná fontána so svojou vodnou šou, počas ktorej chrlí vodu až do výšky 150 metrov. V sprievode farieb a hudby je to zážitok na celý život. Najluxusnejšie hotely sa nachádzajú v Palm Jumeirah, na umelo vytvorenom ostrove v tvare palmy.

Dubaj vás očarí

Keď budete v Dubaji, určite navštívte prístav a zátoku, kde to dýcha históriou. Dubaj nie je len o moderných výškových budovách, ale aj o tradičných trhoch s korením alebo zlatom. Užijete si tu skvelé jedlo a večierky pod holým nebom. Na Kite Beach si dosýta užijete nielen vodné športy, je to raj pre adrenalínových nadšencov. V Dubaji na vlastné oči uvidíte púšť a hotel, ktorý sa ako jediný na svete pýši 7 hviezdičkami (Burj Al Arab). Spoznáte ho podľa jedinečného tvaru plachetnice. Na svoje si prídu nadšenci vedy aj umenia (múzeum, opera) aj zábavných atrakcií (obrovský krytý zábavný park IMG Worlds of Adventure, vodný park Wild Wadi Water Park). Iba 5,5 hodín priameho letu vás delí od tej najnetradičnejšej dovolenky, akú ste kedy zažili. Najlepšie teploty sú v Dubaji od septembra do mája, v júli a auguste už možno hovoriť o tropických teplotách, preto sa na kúpanie v mori odporúčajú mesiace marec, apríl a máj. Už ste si zarezervovali svoj vysnený pobyt?