Zažite spánok ako v bavlnke

Please enter banners and links.

Vraví sa, že tretinu z nášho života prespíme. To však už nemusí byť pravda, keďže súčasná hektická doba núti ľudí spať stále kratšie a kratšie. Neprospieva to najmä regenerácii nášho tela a preto je dobré, zabezpečiť si kvalitný spánok v podobe komfortných postelí. Medzi takéto patria aj Box Spring postele, ktoré v posledných rokoch úplne ovládli náš trh.

Ich výnimočnosť spočíva v konštrukcii matracov. Nosným prvkom Box Spring postelí je dvojitý matrac, ktorý zabezpečuje užívateľovi dokonalý a komfortný spánok. V podstate ide o posteľový systém, ktorý je špecifický výškou matraca. Ten je zložený z dvoch matracov uložených na sebe. Hlavným prvkom je však spodný pružinový matrac, ktorý slúži ako ortopedický a ventilačný podklad pre vrchný matrac. Ich výška sa zväčša pohybuje medzi 15 – 30 centimetrami. A práve spojenie rôznorodých vrstiev matracov zaručuje spánok, ktorý vás nakopne do nového dňa ako rybičku.

Spomínaná konštrukcia je založená na troch vrstvách. Základom technológie je rám, ktorý môže byť kovový, drevený alebo aj čalúnený. Mnohí výrobcovia sa však prikláňajú k drevenej verzii. Tú si dokážete zaobstarať v rôznej kvalite, ale pokiaľ túžite po špičkovej posteli, obráťte sa radšej na renomovaných výrobcov. Tí vám dokážu zaobstarať drevený rám v podobe 40 – 60 rokov starých drevín. A práve takýto podklad zaručuje pre spodný matrac požadovanú pevnosť a stabilitu. Tá je znásobená výplňou, ktorú tvoria zväčša pružiny so strednou tuhosťou konštrukcie. Tento typ zhotovenia dodáva matracu prirodzenú tuhosť a odrazovú pružnosť. Na ňom je už umiestnený nosný matrac, na ktorom budete spať. „Väčšinou si zákazníci volia penové matrace, poprípade so studenou penou. Výhodou druhej varianty je, že si zákazník zvolí matrac podľa svojho priania a potreby,“ vraví Jakub Neumann, produktový manažér kika Nábytok.

Výhodou Box Spring kontinentálnych postelí je hlavne ich výška a neodolateľný dizajn. Takéto postele sú ozajstným luxusom pre esteticky zmýšľajúcich ľudí, ktorí si do spálne nevložia len tak hocičo. Hoci je kontinentálna posteľ u nás novinkou, v predajniach ich už nájdete v rôznych prevedeniach. A niektoré sú naozaj úchvatné.

Box Spring postele vnesú do vášho života nový rozmer a spánok si budete konečne užívať. Okrem kvalitnej konštrukcie rámov sa ich komfort zakladá najmä na prvotriednych materiáloch jednotlivých vrstiev matracov. Ich typy sú rôzne, záleží na tom, na akom druhu sa vám spí najlepšie. Kontinentálne postele pôsobia luxusne, tak prečo si k nim nezaobstarať aj vysoko komfortné matrace. Medzi také patria 7-zónove typy, ktoré počas spánku zabezpečujú správnu polohu chrbtice. Ten však nemusí vyhovovať každému, preto si určite nechajte poradiť od predajcov v ktorejkoľvek predajni kika Nábytok.

Základom nezameniteľného pohodlia je však štvrtá vrstva, ktorá sa nachádza na vrchnej časti matraca, teda na tej, na ktorú si budeme líhať. Premyslená a dokonalá konštrukcia vrchného matraca (Topper) ešte znásobí, už tak nezabudnuteľný zážitok zo spania. Jeho sendvičové zloženie zabezpečuje dokonalé prevzdušnenie a odnímateľný poťah zase možnosť pravidelného prania.

Ak ste sa zamýšľali nad upratovaním pod kontinentálnou posteľou, nezúfajte. Mnohé Box Spring postele sa dodávajú na nožičkách, ba dokonca aj na kolieskach. Priestor pod nimi je tak prístupný a dokážete ho veľmi jednoducho vyčistiť.

Kombinácia krásneho dizajnu a dokonalej konštrukcie však aj niečo stojí. Pri luxusne pôsobiacich kontinentálnych posteliach vás určite neprekvapí ich cena. Samozrejme, že tá zohráva pri výbere dôležitú úlohu, no treba si zrátať všetky pre a proti. Celkovo sa suma za takúto posteľ bude vždy odvíjať od výrobcu či samotnej kvality. Pri kúpe naozaj špičkovej kontinentálnej postele musíte rátať s tým, že si za kvalitu zaplatíte. Nájdete ju však v rôznych cenových kategóriách, na ktorých možno aj ušetríte. Hlavne si dávajte pozor, aby neutrpela ich kvalita a s tým prirodzene aj váš spánok.

A práve ten je z pohľadu každodenného života veľmi potrebný. Kvalitný odpočinok totiž zaručí každému dokonalú regeneráciu a dobije ho potrebnou energiou pred novým dňom, a to nielen v práci.