Zažite romantické San Francisco so svojou láskou

Please enter banners and links.

Keď sa povie San Francisco mnohí z nás si pravdepodobne ihneď vybavia most sýto-červenej farby, ktorý je akousi bránou do tohto amerického veľkomesta. Aj napriek tomu, že San Francisco sa nachádza na území Spojených štátov amerických, mnohí tvrdia, že má európsky šarm. Rušný život strieda viac pokojnejšia atmosféra, vďaka čomu si môžete vychutnať romantické chvíle so svojou milovanou polovičkou. Víza už nepotrebujete, na vycestovanie Vám je postačujúce cestovné povolenie ESTA Viza.

 

Golden Gate a jeho kúzlo

Cestovanie do USA sa častokrát spája s mostom Golden Gate. Svetovo známy Golden Gate je skutočne čarovný. Už len keď budete kráčať ruka v ruke so svojou láskou, budete sa cítiť nádherne a v brušku Vám budú lietať motýliky. Je to síce most s husto frekventovanou dopravou, ale prechádzku si naozaj môžete užiť. Výhľad na oceán Vás okúzli. Na druhej strane sa o zábavu postará hmla, ktorá ako rýchlo príde tak aj rýchlo odíde. Môže sa Vám stať, že uprostred rozhovoru sa Vám autá začnú strácať v hmle. Odporúčame si preto zobrať so sebou aj nejaké svetrík, nech Vám zážitok nepokazí vlhkosť a chladnejšia pocitová teplota. Ak by ste mali viac času, určite počkajte pri moste na západ slnka, alebo si rovno privstaňte na jeho východ.

 

Svetelné čaro Bay Bridge

Ďalším veľmi známym mostom v San Franciscu je most Bay Bridge. Na prvý pohľad nepôsobí tak úchvatne ako Golden Gate, ale aj Bay Bridge vie prekvapiť. Počkajte do večera, keď sa zotmie a most rozžiari tisícka svetielok, prekvapí Vás svojím čarom. Stačí si sadnúť na lavičku a sledovať mihotavé svetielka na moste a v odraze zátoky.

 

Až na vrchol Telegraph Hill 

Máte radi turistiku a nevadia Vám schody? Tak vylezte na vrchol Telegraph Hill, kde Vás bude čakať dychvyrážajúci výhľad na celé San Francisco. Aspoň na chvíľku sa budete cítiť ako vták.

 

Golden Gate Park

Ak budete mať už dosť mestského života, vkročte do oázy pokoja, do Golden Gate Parku. Park je obrovský, a preto v ňom úplne zabudnete na pouličný ruch a nebude Vás pri prechádzke nič rušiť. Dokonca tu nájdete aj kúsok Japonska v japonských záhradách a môžete si tu vychutnať aj japonský čaj. Jediný rušivý element bude tečúca voda potôčika.

 

Plavba po jazere

Ak sa nebojíte, že sa trošku zamočíte, tak zoberte svoju lásku na mini plavbu po jazere Stow. Čakajú Vás tu krásne výhľady a pokojné prostredie.

 

Nočný život

Ak ste noční vtáci, vyrazte do ulíc večer. Nájdete tu množstvo komornejších klubov či živších barov. Alebo čo takto kino alebo divadlo? To taktiež môže byť romantické.

 

Oddychový wellness

Kto by nemal rád vírivky a masáže? Vysoko hodnoteným a obľúbeným kúpeľným zariadením v San Franciscu je Nob Hill Spa, kde si vychutnáte oddych v bazéne a aj skvelé masáže.

San Francisco ponúka omnoho viac ako sme my spomenuli v tomto článku a samozrejme toto mesto si užijete nielen so svojou láskou, ale aj s priateľmi či rodinou. Nezabúdajte však, že na výlet budete potrebovať cestovné povolenie ESTA !

Reklamný článok