Zažeňte nudu

Please enter banners and links.

Sedíte opäť doma pred televízorom a nudíte sa? Už ste dlho nikde neboli, no nemáte ani žiadny nápad kam sa vybrať? Možností máte obrovské množstvo, keďže Slovensko je naozaj nádherné a ponúka kopec možností na objavovanie nových miest. Stačí si teda len zadefinovať svoju predstavu a pohľadať zaujímavé miesto na internete. Potom sa už len zbalíte a môžete vyraziť.

 

Lákajú vás kopce?

Pokiaľ by ste si chceli užiť pravú slovenskú prírodu, určite sa vyberte do kopcovitých oblastí. Slovensko ich má dosť a nemusí ísť hneď o Tatry. Krásne výhľady nájdete napríklad aj v oblasti Malej Fatry. Pokiaľ však nie ste veľmi zdatní turisti, určite oceníte kratšie turistické trasy. Práve v takomto prípade je dobré sa ubytovať v blízkom meste, kde si budete môcť užiť aj iné aktivity okrem spomínanej turistiky. Využite lacné ubytovanie v Žiline a v dosahu budete mať množstvo zaujímavých turistických trás. Navyše si v tomto meste môžete užiť aj kus histórie a kultúry. Všetko závisí len na vašich preferenciách.

 

Ako cestovať?

Táto otázka je pre mnohých irelevantná, keďže jednoducho sadnú do auta a cestujú tam, kam chcú. Pokiaľ však auto nemáte alebo veľmi často nejazdíte, môže sa stať, že si jednoducho na takúto dlhú trasu netrúfnete. V prípade, že si naozaj len netrúfate, pretože nemáte dostatok skúseností so šoférovaním, je ideálne ak sa prihlásite na kondičné jazdy, kde si zopakujete všetko v čom si nie ste istí. Inštruktori vám veľmi radi pomôžu a vy sa tak už po pár hodinách kondičných jázd budete môcť vybrať aj na dlhší výlet. Ďalšou alternatívou je samozrejme využiť autobusy alebo vlaky, čo má tiež svoje výhody.

 

Čo nezabudnúť?

Pri balení samozrejme nemôžete zabudnúť na kvalitnú turistickú obuv a funkčné oblečenie, ktoré vás ochráni pred nepriaznivým počasím. Aby ste si všetko zaznamenali, určite si vezmite fotoaparát. A pre ešte lepší zážitok si do batoha pribaľte aj kvalitný ďalekohľad, vďaka ktorému si užijete výhľady naozaj naplno.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com