Závesné svietidlá v kuchyni ako jej neodmysliteľná súčasť

Please enter banners and links.

17649Správne osvetlenie dokáže zmeniť interiér a to platí aj o kuchyni. Ak teda chcete svoju kuchyňu vylepšiť, nemusíte hneď začínať s veľkými zmenami – pouvažujte nad tým, či postačia len malé zmeny napríklad aj v podobe nového svietidla. Vybrať si môžete z množstva rozličných štýlov práve ten, ktorý sa vám bude najviac hodiť k ostatným kusom nábytku. V súčasnosti je naozaj z čoho vyberať.

 

Základom osvetlenia kuchyne je závesné svietidlo

Centrálne závesné svietidlo, alebo po starom luster, je ešte stále základom kuchyne ak máme elektrický vývod priamo nad jedálenským stolom, ktorý je po kuchynskej linke jej základom. Kým v obývačke dokáže príjemnú atmosféru navodiť aj jedno efektné stropné svietidlo, v kuchyni potrebuje mať svetlo jednoducho všade. Aj preto je najideálnejšou voľbou kombinovať závesné svietidlá do kuchyne s menšími reflektormi, alebo s efektným podsvietením linky.

Hlavné závesné svietidlo do kuchyne vôbec nemusí byť fádne – práve naopak, upúta pozornosť nápaditým tvarom a štýlom prevedenia. Aktuálne sú veľmi obľúbené minimalistické svietidlá v jednoduchom štýle, ktoré vyniknú vo vzdušne zariadených kuchyniach. Ak disponujete veľkou kuchyňou, môžete si dovoliť veľké centrálne svietidlo s výrazným a zaujímavým tienidlom alebo hneď zväzok viacerých svietidiel na jednej podstave.

 

Nezabúdajte na osvetlenie jedálenského stola

Jedáleň mimo kuchyne, resp. jedálenský stôl, si vyžaduje osvetlenie aj nad stolom. Svietidlo nad kuchynským stolom už nemá byť ostré, skôr len jemné, menej nápadné, prípadne svietiace len na stôl a nie do priestoru, aby sa utužila dobrá atmosféra pri stole. Rozumné je napríklad závesné svietidlo z matného skla, kedy svetlo nesvieti priamo do očí. Tí, ktorí radi experimentujú, môžu vyskúšať centrálne svietidlo v industriálnom štýle, svietidlo z plechu či dokonca betónu.

 

Moderné LED svietidlá aj v kuchyni

Aj v kuchyni môžete smelo použiť LED osvetlenie, a to nielen na podsvietenie kuchynskej linky. V prevedení LED sú totiž dostupné aj mnohé stropné či závesné svietidlá do kuchyne. Tie do priestoru prinesú svetlo, ktoré je svojimi vlastnosťami podobné tomu prirodzenému. Navyše, s technológiou LED dokážete ušetriť obrovské množstvo elektrickej energie, a tým aj vašich financií. Preto sa nebojte počiatočnej investície, ktorá sa vám v krátkom čase vráti naspäť.

Reklamný článok