Záujmové krúžky

Please enter banners and links.

Viacerí rodičia tvrdia, že za záujmové krúžky sa im ich deti raz poďakujú. Myslite však na to, že všetkého veľa škodí. Záujmové krúžky vyberajte vždy s dieťaťom a snažte sa minimálne o kompromis. Určite neprihlasujte dieťa tam, kam nechce ísť.

 

 

 

 

Načasovanie a počet

         Prakticky neexistuje presné načasovanie, kedy začať s krúžkom a ani maximálna hranica počtu. Každé dieťa je individuálne – susedov syn má štyri rôzne krúžky, dcéra vašej kamarátky jeden ktorý ju baví a vaše dieťa nemusí chcieť žiaden pretože si voľný čas vie zadeliť samo, prípadne krúžok podľa jeho vkusu na škole nie je. Pri samotnom počte však rozhoduje najmä vek dieťaťa, jeho záujmy a zaťaženie v škole. Spravidla stačí krúžok dvakrát do týždňa a maximálne tri rôzne.

Načasovanie sa nedá odhadnúť. Rozhodne však neplatí, že čím skôr dieťa s niečím začne, tým lepšie výsledky bude dosahovať.

 

 

 

Spoločný výber

Krúžky by mali rodičia vyberať spolu s dieťaťom, nikdy nie bez neho pretože v prvom rade dieťa musí mať k danej aktivite vzťah. Často sa rodičia uchyľujú aj ku kompromisom – dieťa vyberie niekoľko krúžkov ktoré by ho bavili a rodiča zvážia ich finančnú náročnosť. Okrem tradičných mimoškolských aktivít buďte otvorení aj pre nové, napr. jogu, hip-hop, zumbu, programovanie alebo rôzne druhy bojových umení.

 

Hľadanie je prirodzené

         Každý z nás hľadá sám seba, veď neraz sa stáva, že úspešná manažérka odíde z firmy a začne tancovať alebo piecť koláče ku ktorým mala aj tak vzťah. Aj deti sa stále hľadajú, a spolu s tým sa mení aj chuť na krúžok. Ak teda dieťa povie, že chce zmeniť krúžok podporte ho a nájdite niečo nové.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net