Zatočte s migrénou či bolesťou hlavy bez použitia liekov

Please enter banners and links.

Príčiny chorôb sú skryté v našom vnútri – presnejšie v našom podvedomí. Nech už sa píše akýkoľvek rok a tisícročie, ľudské bytosti oplývajú výnimočnými schopnosťami, ktoré však vôbec nevyužívame, pretože tomu jednak neveríme, alebo sme o nich len málo informovaní.

 

Keď začne bolieť

Keď nastúpi bolesť hlavy, vaše telo vám chce naznačiť : „Stop!“ . Alebo ináč povedané – odpočiňte si. Je to iba obranný mechanizmus. Telo veľmi dobre vie, že s bolesťou hlavy len  ťažko vykonávame akékoľvek činnosti. Väčšinou to však dopadne tak, že si ľahneme. To je práve to, čo od nás chcelo. Aspoň vtedy sme „prinútení“ si ľahnúť a venovať sa sebe samým, svojím potrebám.Výborne vymyslené, čo poviete?

 

Príčiny

Začítajte sa do nasledujúcich riadkov a pochopíte, že to vôbec nie je zložité a vlastne sa „klepnete po čele“, že príčinou sme vlastne my sami. Pochopiť signály nášho tela nie je ťažké, musíme mu hlavne dôverovať a naučiť sa vnímať aj tie najmenšie detaily. Uvidíte, ako rýchlo vás vaša častá bolesť hlavy opustí.

Hlava začne bolieť vtedy, keď nie ste spokojní. Keď je váš deň nanič, keď ste unavení, keď ste sa stretli s človekom, ktorého nemáte príliš v láske alebo keď nesúhlasíte s vecami, ktoré ste vykonávali, vykonávate alebo sa ešte len chystáte urobiť. Vo vašej hlave sa vytvára akýsi rozpor medzi myšlienkami a situáciou. Najjednoduchším riešením je vyhýbať sa ľuďom alebo činnostiam, ktoré z vás takýmto spôsobom ťahajú energiu.

Niekedy hlava bolí preto, že je v nás vytvorený akýsi blok k určitej situácii a obranným mechanizmom je samozrejme – bolesť. Naše telo nás vlastne chce ochrániť. Nesmieme proti nemu bojovať alebo iným spôsobom sa naň hnevať, pretože to by sme bojovali sami proti sebe – a to je teda poriadna hlúposť.

 

A čo s migrénou?

Migréna je bolesť hlavy, avšak objavuje sa na jednom mieste. Bolesť je silná a nepríjemná. Lieči sa dlhodobo, no vždy sa vracia. Najčastejšie ňou trpia ľudia s „diagnózou“ perfekcionista, či tí posadnutí sebaľútosťou i tí, ktorí nie sú úplne stotožnení so svojím životom. Pritom stačí tak málo – začnite sa mať radi. Ale tak naozajstne radi. Robte si radosť každý deň, veľa oddychujte a trávte čas s vašimi najbližšími. Čo na tom, keď nie je doma dokonalý poriadok a kopa neumytého riadu a keď deti nenosia zo školy iba samé jednotky. Život nie je o tom.

Skúste sa na bolesť hlavy pozrieť trochu iným spôsobom a nechajte sa príjemne prekvapiť pozitívnymi zmenami.

FOTO: pexels.com