Zariaďujete spálňu?

Please enter banners and links.

miestnost_02_postel_tmavsiaSpálňa má byť miestom stvoreným na oddych a samozrejme aj na romantiku. Ak však nebudete dobre oddýchnutý, ani romantiky asi nezažijete veľa. Práve preto je zariadenie spálne asi tým najdôležitejším vo vašom interiéri. Ak teda idete zariaďovať svoju novú spálňu alebo chcete starú spálňu vylepšiť, dáme vám pár rád, ktoré vám pomôžu spraviť z vašej spálne miesto ideálne na relax a kvalitný spánok.

 

Posteľ je základ

Na to, aby ste sa dobre vyspali, samozrejme potrebujete kvalitnú posteľ s pohodlným matracom, ktorý je vhodný práve pre vás. Každý preferuje rôznu tvrdosť matraca, a preto si svoj nový matrac choďte vyskúšať najprv do predajne. Potom si ho už môžete objednať aj cez internet, pretože budete vedieť, aký typ matraca vám vyhovuje.

Pri posteli nesmieme zabúdať ani na nočné stolíky, ktoré sú veľmi praktickým kusom nábytku, pretože si na stolík môžete odložiť svoj mobil, budík či pohár s vodou alebo hocičo iné, čo by ste mohli potrebovať. Pri ich výbere samozrejme dbajte na praktickosť, ale aj štýl je dôležitý. Ak sa totiž chcete vo svojej spálni cítiť dobre, musí sa vám aj páčiť a musí byť pekne zladená. Príliš veľa štýlov a farieb by vám totiž mohlo narúšať spánok.

 

Doplnky

V spálni pri maľovaní stien siahnite radšej po jemnejších a neutrálnejších tónoch. Nepatria sem žiadne krikľavé farby, maximálne jemné pastelové. Ale ani s nimi to nepreháňajte, aby ste sa v spálni necítili ako v cirkuse. Výraznejšie farby môžete voliť maximálne na doplnkoch, ako sú obrazy či návliečky na vankúše a podobne. Tie totiž spálňu pekne oživia, a v prípade, žeby vám rušili pokojnú atmosféru, jednoducho ich vymeníte.

V jednoduchosti povedané, pri zariaďovaní spálne stavte radšej na jednoduché línie, jemné farby a kvalitný nábytok z mojaskrina.sk. Uvidíte, že v takto zariadenej spálni sa vyspíte do ružova.