Zariaďujete si bývanie? Nezabudnite si ho pekne „vyfarbiť“!

Please enter banners and links.

Možno práve teraz meníte svoj život a sťahujete sa do bytu či domu. Okrem všetkých povinných vybavovačiek ktoré na vás čakajú máte plnú hlavu zariaďovania a neviete ktorý kúsok nábytku bude ten najlepší.

Zo starého do nového

Ak sa sťahujete výmenou bytov máte to jednoduchšie. Vo väčšom si môžete dovoliť viac, a tak neváhajte a rozšírte si nábytok o nové trendy kúsky. Nebojte sa experimentovať a pokojne oživte interiér napríklad aj rustikálnym nábytkom; ten je opäť v popredí a zaručí vám dlhú životnosť.

Sťahovanie z väčšieho do menšieho možno nevyzerá na prvý pohľad jednoduchšie, ale priestor rýchlo vykúzlite stavanými skriňami alebo zákazkovým nábytkom na mieru. Obchody s nábytkom poskytujú aj minimalistické komody či kuchynské linky.

Úplne do nového…

Osamostatnenie sa je skvelá vec rovnako ako aj prvé spoločné bývanie s partnerom. Konečne máte priestor pre svoje plány a predstavy o bývaní, môžete si nábytok zostaviť podľa seba. Ale nezabúdajte, že začínate od nuly, a tak si starostlivo prezrite čo najviac ponúk s nábytkom a neuchyľujte sa k prvej ktorá bola z najbližšieho nábytkárstva. Nielen kamenné obchody vo vašom okolí môžu niečo ponúknuť, ale aj internetové predajne (nehovoriac o tom, že niekedy majú skutočne výhodné akcie).

Manželská posteľ – dôležitý kus nábytku

Čo si budeme nahovárať – manželské postele sú pre mnohé z nás tie najpodstatnejšie veci z celého bytu alebo domu. Okrem nenahraditeľného oddychu po práci nám poskytuje aj priestor na vášnivé šantenie s partnerom. Nechajte si prejsť hlavou rôzne druhy postelí a premyslite si aj druh matraca. Čoraz obľúbenejšie sú matrace v celosti, teda tie, ktorým stačí jedna veľká plachta pretože zaľúbencom sa prestáva páčiť predel v strede postele.

Ktorá farba je najlepšia?

A na záver sa poobzerajte po stenách. Čo vidíte? Staré omietky či tapety z ktorých pomaly všetko opadáva? Dajte si v novom byte alebo domčeku do poriadku aj steny. Poďme sa spolu pozrieť na čaro farieb.

Biela – vytvára v izbách chladný a osviežujúci pocit.

Žltá – izbu zvýrazní, upúta na ňu pozornosť, ale pri nadmernom použití pôsobí nepriaznivo na oči, a preto sa používa najčastejšie do chodieb.

Oranžová – spája sa s teplom, spokojnosťou a plodnosťou, je antidepresívna a dodá vám energiu v akejkoľvek izbe.

Ružová – romantická a nežná farba vás upokojí a preberie vo vás pocit ženskosti a šťastia.

Červená – vo všeobecnosti ide o veľmi emocionálne silnú farbu, symbolizuje oheň, energiu, lásku, vzrušenie ale aj agresiu. Okrem toho stimuluje ľudí k rýchlym rozhodnutiam , dodáva istotu a odstraňuje žiaľ.

Zelená – predstavuje nádej, harmóniu a životnú energiu. Je ukľudňujúca, posilňuje zmysly a zlepšuje sústredenie. Aj preto sa dáva do pracovní a rokovacích miestností.

Modrá – symbolizuje spoľahlivosť, múdrosť, dôveru, pohodu a lojalitu. Chladí a spoľahlivo ukľudňuje.

Hnedá – základná farba zeme a dreva. Spôsobí, že sa budete cítiť príjemne a vyčaruje otvorenú atmosféru napríklad v jedálni.

Sivá – v preklade znamená ochotu kompromisov a kultivovanosť, neistotu a strach. V interiéri má dobré uplatnenie hneď vedľa ostrých farieb pretože ich opticky neutralizuje (napríklad 2 červené steny a jedna sivá, a pod.).

Čierna – i keď sa jej ľudia v byte stránia, nie je až tak negatívna. Okrem tradičných spojení s beznádejou, plačom, temnotou, podsvetím a smrťou symbolizuje aj múdrosť, silu, a veľkú dominantnosť.

Napísala: Zuzana Šusterová

Foto: photostock