Zariaďujeme spálňu

Please enter banners and links.

Spálňa je akési zrkadlo ženy. Hoci sa hovorí, že návštevy tu majú vstup zakázaný, každý sem rád „nakukne“. Zvedavosť nás ľudí je oprávnená. Spálne sú vizitkou vzťahu a napovedia toho veľa.

Niet nad zdravý a kvalitný spánok

Kvalitný matrac tvorí základ. Nie je jedno, na čom spíme. Naše telo si potrebuje cez noc poriadne oddýchnuť a načerpať nové sily a energiu. Nech je akákoľvek posteľ, no matrac je to, čo ju robí dobrou alebo zlou. Nie je to len fráza, že človek prespí 1/3 svojho života, pretože vieme, že to je skutočnosť. Najlepšie matrace sú tie penové, ktoré zabraňujú tvorbe akýchkoľvek plesní či množeniu roztočov. Čím väčší počet zón, tým lepší a príjemnejší spánok poskytnú. Je to hlavná a najdôležitejšia investícia v spálni.

Dostatok úložného priestoru

Nábytok do spálne tiež nie je záležitosť, ktorá je raz-dva vybavená. Nie je to iba o jednej veľkej skrini, komode a nočných stolíkoch. Farba a celkové prevedenie musí korešpondovať s vaším vkusom a výsledným efektom, ktorý by ste radi docielili. Biely nábytok je síce krásny a dá sa zladiť s čímkoľvek, no časom začne pôsobiť príliš chladno a neútulne. Priveľa doplnkov to nezachráni. Spálňa má byť vzdušná a v žiadnom prípade nie prepchatá zbytočnosťami, ktoré bránia zdravému a kvalitnému spánku. Dbajte o to, aby ste mali dostatok úložného priestoru a aby sa vaše oblečenie nemuselo tlačiť v preplnených policiach.

Nočné stolíky sa o pár rokov stanú už minulosťou a nahradia ich iba police nad posteľou, ktoré sa dajú veľmi efektne využiť. Sem môžete vystaviť naozaj všetko, čo vás a váš vzťah vystihne. Spoločné fotografie, trofeje alebo doplnky, spod ktorých radi poutierate prach. Neprežeňte to.

Farby to doplnia a dotvoria

Správny výber farieb v spálni je tiež záležitosť, ktorá veľa ovplyvní. Ak sa chcete cítiť naozaj príjemne a oddýchnuto, voľte radšej pastelové farby. Odtiene zelenej, modrej, žltej, ružovej, ale aj hrejivé zemité farby, akými sú napríklad hnedá alebo sivá, sú to, čo k správnemu relaxu potrebujete. Koniec koncov – práve textil a doplnky ako sú koberce, závesy, posteľné prikrývky, sú to, čo vás a vašu osobnosť najviac vystihne.

FOTO: pexels.com