Zariaďujeme kuchyňu

Please enter banners and links.

Obľúbené miesto v dome každej gazdinky je istotne kuchyňa. Veď práve tu sa vytvárajú všetky dobroty, ktoré následne rodina zhltá. Ale ako by mala vyzerať taká kuchyňa snov?

Obrázky v časopisoch nám dávajú krásne predstavy vždy čistých a naleštených kuchýň. Ale dá sa to takto reálne udržať? S tromi deťmi asi ťažko. A práve preto treba pri zariaďovaní kuchyne myslieť hlavne na kvalitu materiálov, ktoré sa ľahko umývajú.

Druhým potrebným atribútom každej kuchyne je praktickosť. Ak totiž chystáte viacchodové menu a ešte k tomu dezert, potrebujete veľa priestoru, ktorý však musí byť logicky rozmiestnený. Nemôžete totiž v jednom kuse behať od sporáku ku chladničke a podobne. Preto už pred zariaďovaním kuchyne si predstavte ako budete variť a ako sa vám bude najlepšie pohybovať. Podľa toho si rozložte jednotlivé moduly a budete spokojné.

Súčasťou mnohých kuchýň je aj jedáleň, prípadne nejaký jedálenský kút. Ak tento priestor nemáte v samostatnej miestnosti, tak je dobré stôl i stoličky zladiť s celkovým štýlom kuchyne. Dobre vyzerá aj optické oddelenie takéhoto priestoru pomocou police, či pultu.

Ak zariaďujete kuchyňu, tak nezabúdajte ani na svietidlá. Treba ich dať do tejto miestnosti viac typov. Výborné je ak si pracovnú plochu necháte osvietiť napríklad bodovými lampami, vďaka čomu budete mať počas varenia ideálne svetelné podmienky. Ďalej by ste mali dať do tejto miestnosti aj nejaké centrálne svetlo, ktoré môže byť nenápadné alebo naopak môže byť veľmi výstredné, a tak oživí celý priestor. Ak plánujete v kuchyni tráviť aj romantické večere s partnerom pri sviečkach, tak sa môže hodiť nejaké jemné, nevtieravé svetlo, ktoré dotvorí atmosféru napríklad farebnými zmenami.

Čo by to bolo za kuchyňu, keby v nej nie sú žiadne kuchárky? Ak patríte k vášnivým zberateľkám kuchárskych kníh a chceli by ste aby všetci videli vašu zbierku, tak myslite aj na pekné miesto pre tieto knižky. Ak naopak máte len pár starých kníh, ktoré už nevyzerajú vábne, tak si namiesto poličky zvoľte pre ne uzavretú skrinku, aby nestrašili vašich hostí.

Veríme, že ak sa chystáte zariaďovať novú kuchyňu, tak sme vám aspoň trochu pomohli. V súčasnosti už máte na výber obrovské množstvo typov kuchýň, a tak je občas problém orientovať sa v tom.

Reklamný článok

FOTO: FreeDigitalPhotos.net