Zamilujte sa do seba!

Please enter banners and links.

Ak si myslíte, že samoľúbosť je zlá, ani netušíte ako veľmi sa mýlite. Láska k sebe samej nie je sebecká, práve naopak. Posunie vás v živote ďalej, podporí pocit sebavedomia a vlastnej hodnoty ako ľudskej bytosti. Zdravá úcta k svojej vlastnej osobe je kľúčom k spokojnejšiemu a plnohodnotnejšiemu životu.

 

Ja…

         Začnite sa mať konečne rada. Zahoďte falošnú skromnosť, podceňovanie a nekonečné porovnávanie s inými ženami. Namiesto toho sa zamerajte na seba a zamyslite sa nad tým čo potrebujete. Každý by mal žiť v prvom rade tak, aby bol šťastný, a preto v prvom rade prehodnoťte svoje ciele a potreby. Na prvé miesto vo svojom rebríčku postavte svoje vlastné ja a od toho potom odvíjajte svoje ďalšie smerovanie.

Dieťa síce treba vyzdvihnúť zo škôlky, ale nerobíte to náhodou každý deň? Nejaký obed by sa zišlo navariť, ale nestojíte za sporákom každý deň? Máte chuť na poriadne milovanie, ale keď ste v posteli nedokážete sa uvoľniť? Tieto a mnoho ďalších problémov si v živote zbytočne nakladáte na plecia. Zapojte do povinností aj svojho partnera, nechajte si doniesť pizzu a večer sa konečne prestaňte porovnávať s porno herečkami. Namiesto toho sa uvoľnite, oceňte samu seba a vedzte, že pre svojho partnera vyzeráte najkrajšie práve vtedy, keď ste nahá a môže sa vás dotýkať.

 

Sebadôvera & sebavedomie

         Už v úvode je spomenuté, že sebadôvera vedie k spokojnejšiemu životu. Ako môže zamestnávateľ oceniť vašu prácu, keď sa vy sama nedokážete ohodnotiť? Čakáte, že si váš talent všimnú ostatní a pochvália vás? Omyl. Veľký omyl. Vy sama predsa najlepšie viete v čom ste dobrá, tak to ukážte aj svojmu okoliu.

Sebavedomie ostatným vraví, že sa o seba staráte, hodnotíte svoju osobnosť a poznáte vlastnú cenu „na trhu“. Sebavedomé vystupovanie medzi ľuďmi ukáže aké presvedčenie máte sama o sebe, na to netreba zabúdať. Možno aj preto vám minulé pracovné miesto vyfúkla iná aj napriek tomu, že vy ste mali omnoho viac odporúčaní a kvalifikácii…

Zdravé vyžarovanie osobnosti ocenia predovšetkým muži okolo vás. Ohnutá žena s tvárou v ramenách nedokáže oslniť ani keby v rukách držala kabelku od Prady. Pozrite sa na seba v zrkadle a zhodnoťte, že vyzeráte jednoducho skvelo. Sukňa mierne nariasená predsa spoľahlivo zakrýva širšie stehná takže si ich nikto ani len nevšimne. Vyzeráte jednoducho sexy. Určite!

Chýbajúce sebavedomie a strata vlastnej hodnoty vedie nielen k podceňovaniu, ale aj k depresiám a iným psychickým poruchám. Tým, že na seba myslíte a ste hrdá na to ako vyzeráte a čo dokážete si vlastne darujete nielen uznanie okolia a zvedavé pohľady mužov, ale tiež zdravie.

 

Žiadne šetrenie

         Manželovi kupujete drahé hodinky aby v práci vyzeral dobre, váš syn má jeden z najlepších tabletov na trhu, ale kde ste vy? Kedy ste si naposledy dopriali niečo naozaj kvalitné iba pre seba?

Odmeňte sa vo všedný deň kozmetičkou, manikúrou alebo kaderníčkou. Po náročnom týždni choďte na masáž alebo si doprajte masáž vo vlastnej spálni od partnera spolu so sviečkami, dobrou hudbou a fľašou šampanského. Ak ste sama dohodnite sa s kamarátkou alebo kolegyňami na dámskej jazde kde si konečne užijete. Verte, že si to zaslúžite.

 

Kritika? No a čo?

         Mnoho žien sa viaže na kritiku dostávanú od okolia. Potom získavame sa seba skreslený pohľad a často sa práve na základe negatívnych ohlasov prehnane podceňujeme. Prestávame si veriť, a to nie je správne.

Žiadna negatívna kritika by vás nemala položiť „na kolená“, práve naopak. Dívajte sa na ňu z inej strany – boli vám vytknuté nedostatky z ktorých sa určite poučíte čo povedie k zlepšeniu. Jednoducho čo nebolo správe opravíte a život pôjde ďalej. Vnímajte to ako pohon ženúci vašu prácu vpred; bez negativizmu by ste nevedeli čo vylepšiť a stáli by ste na jednom mieste. Nemôžete predsa vedieť všetko takže pocit viny je nemiestny.

 

Áno. Ste krásna!

         Na záver vám musím pripomenúť, že každá žena je krásna. Presne taká, aká je. S nedostatkami. S priveľkým zadkom, malými prsiami, plnými stehnami, pehami alebo redšími vlasmi. Modrooká, hnedooká a aj s okuliarmi. Vždy ste to vy. Jedinečný originál aký by ste už nenašli.

Uvedomte si svoje prednosti a prestaňte sa pri milovaní skrývať pod rúškom tmavej noci. Zapnite svetlo, obdivujte sa v zrkadle a sa uvidíte aká nádherná naozaj ste!

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net