Základný set štetcov musíte mať

Please enter banners and links.

Časy, kedy sa ženy o seba nestarali, sú dávno preč. Dnes je od žien vyžadované vysoké nasadenie, aby zvládali rodinu, prácu, domácnosť a možno si na konci dňa ukradnú chvíľku pre seba. Avšak pri všetkých týchto činnostiach musia vyzerať upravene a elegantne.

Ku každodennej úprave patrí aj make-up. Nie je potrebné nanášať obrovské hrubé vrstvy tieňov či maskary. Úplne postačí základ, a to je make-up, púder, úprava obočia, maskara a líčka. A taktiež časy, kedy ste to všetko na seba nanášali prstami, sú tiež už dávno preč. Nielen že si prstami akurát spravíte machule, je to nehygienické a negustiózne.

V dnešnej dobe máme na výber z množstva značiek štetcov. Dokonca si môžete vybrať medzi živými alebo syntetickými vláknami. Treba naozaj vyskúšať, s ktorými vám to pôjde lepšie. Každý preferuje niečo iné. V každom prípade budete potrebovať jeden veľký štetec na púder, menší na líčka, hubku na make-up a krátky šikmý štetec alebo ceruzku na obočie.

Samozrejme, zo začiatku to bude chcieť trochu cviku, kým si zvyknete s nimi správne narábať. Preto ráno vstávajte o 10 min skôr, aby ste si to natrénovali. Ak sa potrebujete upraviť aj cez deň, dajú sa v obchodoch nájsť aj malé cestovné sety, ktoré sa vám pohodlne zmestia do kabelky. Nezabúdajte štetce z času na čas vyčistiť. Vlákna sa vedia rýchlo zašpiniť.

Ak ešte nemáte vybratý vianočný darček, môže vám to poslúžiť ako dobrý tip. Pretože základný set by mala každá dáma.

FOTO: pexels.com