Zabudnite na neho!

Please enter banners and links.

ID-100249429Je jedno, či to bol niekoľkoročný vzťah alebo len krátky vášnivý románik – keď vám na ňom záležalo je jasné, že máte právo na smútok. Ale netopíte sa v tom žiali nejako pridlho? Dodržte nasledujúce tri kroky a pohnete sa vo svojom živote ďalej. Zaručene!

 

Prvý krok – zákaz

Zakázané je úplne všetko, čo sa ho týka. Možno si vravíte, že to ste už skúsili. Omyl – určite ste to neskúsili v plnom rozsahu, inak by to fungovalo. Takže začnite pekne od začiatku, a tentoraz poctivo – žiadne telefonáty, žiadne sledovanie jeho Facebooku, žiadne prezeranie starých esemesiek a žiadne rozhovory o ňom. Vykašlite sa na miesta, ktoré ste spolu navštívili a netýrajte samu seba spomienkami.  Keď to zvládnete začne vám byť postupne lepšie.

 

Druhý krok – negatíva

Váš vzťah mal svoje negatíva kvôli ktorým ste sa napokon rozišli. Ak sa občas pristihnete pri myšlienke návratu k nemu spomeňte si na všetky negatíva. Čo ste na jeho povahe nestrpeli? Kedy vám najviac ublížil? Alkoholizmus, nezáujem o vás, nevery… Bude toho odrazu viac než dosť. Chceli by ste ho späť aj po tom všetkom? Nie! A to je bod kedy si uvedomíte, že do vášho života už nepatrí.

 

Tretí krok – spoločnosť

ID-10054120

Na nový plnohodnotný vzťah možno ešte nie ste pripravená, ale na nového muža určite áno. Neseďte doma, ale choďte von. Zoznamujte sa, nadväzujte nové kontakty a dovoľte iným rozptýliť vás. Starí priatelia možno ešte budú mať stále chuť vracať sa do minulosti, ale tí noví o vás budú vedieť len to, čo o sebe prezradíte. Je to skvelá šanca na nový začiatok, tak prečo ju nevyužiť?

 

Rada na záver

Snažte sa nevyberať si rovnaký typ muža. Mali by ste sa poučiť z predošlých omylov a zamerať sa na niečo úplne iné. Kotviť stále v rovnakom prístave nemá zmysel.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net