Z Oravy o zážitky ťažší

Please enter banners and links.

Orava sa zaraďuje medzi obľúbené turistické regióny. Či vás nadchnú jej prírodné scenérie, alebo zaujímavé turistické atrakcie, dôležité je nájsť si správne ubytovanie na Orave, odkiaľ to budete mať za každým zážitkom iba na skok.

Klenot Žilinského kraja

Orava sa nachádza v severozápadnej časti Slovenska a považujeme ju za najchladnejší región Slovenska. Turisti ju milujú v každom ročnom období. Teší ich čerstvý vzduch, výhľad na okolité pohoria i majestátny Oravský hrad v obci Oravský Podzámok. Tiež si viete predstaviť to ranné prebudenie v objatí hôr? Nie je ťažké nájsť si vhodné ubytovanie na Slovensku. Dnes si z pohodlia domova vyberiete ubytovacie zariadenie vhodné pre rodiny s deťmi, pre turistov cestujúcich s domácimi zvieratami i luxusné ubytovanie s vírivkou alebo kozubom. Navštívte stránky Fiemso.com a dohodnite si výhodné ubytovanie priamo u majiteľa ubytovacieho zariadenia. Zbytočných poplatkov za sprostredkovanie ubytovania sa báť nemusíte, na Fiemso sa dohodnete výhodne a bez komunikačného šumu. Rozhodnete sa pre chatu v Oravskej Lesnej, vo Vyšnom Kubíne alebo v Zuberci, alebo dáte prednosť apartmánu v Dolnom Kubíne či v Bešeňovej? Stanovte si, čo od dovolenky na Slovensku očakávate, a potom s chuťou za dobrodružstvom.

Destinácia, ktorá má šmrnc!

O Orave si budete chcieť spievať, no aj sa vám bude o nej ešte dlho snívať. Prečo je tu každému tak dobre? Na svoje si totiž prídu turisti rozličných záujmov – tí, ktorí obľubujú históriu, vodné športy, lyžovanie, jazdu na koni, plavbu na plti či na lodi, ale aj turistiku. A čo tak počas tohtoročnej dovolenky vyskúšať z každého rožka troška? Jeden deň z vás môžu byť vášniví milovníci histórie, preskúmate Oravský hrad, prezriete si artikulárny kostol v Istebnom, historický cintorín v Dolnom Kubíne, Múzeum oravskej dediny v Zuberci, pamätné domy slovenských spisovateľov, Izbu starých materí v Párnici či artikulárny kostol v Leštinách. Ďalší deň sa môžete vydať na obhliadku oravských jaskýň či podľa ročného obdobia návštevu lyžiarskych stredísk alebo známych kúpalísk. Turisti telom a dušou by nemali na Orave obísť Kubínsku hoľu, Uhlisko, Volovec, Račkovo sedlo, Ostražicu či Babiu horu (najsevernejší bod Slovenska). Na Orave môžete prvýkrát v živote vyskúšať plavbu na plti či rafting alebo vyskúšať jazdu psím záprahom. Nadopujte sa adrenalínom, z ktorého môžete čerpať po zvyšok roka.