Vzpružte telo aj ducha v Belianskych Tatrách

Please enter banners and links.

Malý, ale pôsobivý horský masív vo Vysokých Tatrách ponúka nádhernú prírodu, čisté horské jazierka a krásne výhľady. Belianske Tatry sú obľúbeným miestom pre turistiku a skialpinizmus a ponúkajú nádherné zážitky v každom ročnom období. Ubytujte sa tu a spoznajte krásy okolia!

Zapriahnite turistické topánky

Belianske Tatry sú obľúbenou dovolenkovou destináciou. Ak ste turisticky zdatní, určite si doprajte výstup na najvyšší vrchol Beliansky Tatier s názvom Havran (2 151 m n. m.), ktorý ponúka nádherné panoramatické výhľady. Prechod cez známu Prednú Javorovú dolinu vedie k Zadnej Javorovej doline s malebným jazerom Zadné Javorové. Obľúbenou trasou je aj Belianska dolina, kde môžete navštíviť Beliansku jaskyňu s jej krásnymi stalaktitmi. Výlet na Baranec (2 184 m n. m.) je ďalšia možnosť, ako vyskúšať svoju kondíciu. Výhľad na celý masív vám vyrazí dych a určite tu budete chcieť v tichu zotrvať o niečo dlhšie. Ak máte radi via ferraty a máte skúsenosti s horolezectvom, vyskúšajte výstup na Prielom. Je technicky náročný, ale ten pocit bude stáť za to.

Raj pre športovcov aj fotografov

Belianske Tatry ponúkajú nekonečné možnosti aktívneho oddychu v nádhernej prírode. Môžete sa vybrať na množstvo výletov s rôznymi stupňami náročnosti. Lokalita praje aj vášnivým cyklistom alebo lyžiarom. V lyžiarskych strediskách si zalyžujete, vyskúšate skialpinizmus alebo bežecké lyžovanie. Ak na dovolenky zásadne chodíte s fotoaparátom, tu bude len tak cvakať. Určite si vyčleňte pár dní na ľahké prechádzky v prírode, vďaka ktorým bližšie spoznáte okolitú faunu a flóru. V lesnom prostredí si nazbierate huby a nadýchate sa sviežeho vzduchu. Relax si vychutnáte aj vo wellness centrách alebo priamo v ubytovacom zariadení, ktoré ste si vybrali. Dnes sa v niektorých penziónoch bežne nachádza sauna alebo vírivka, ktoré sú ubytovaným hosťom sprístupnené aj bez poplatku.

Výhodné ubytovanie v Tatrách

Návšteva kultúrnych pamiatok a múzeí uhasí váš smäd po vedomostiach a nádherné vysokohorské prostredie bude zasa pastvou pre oči. Ubytujte sa priamo v lokalite Belianskych Tatier a radšej si vyčleňte viac dní na spoznávanie okolia. Bolo by na škodu v nádhernom tatranskom prostredí iba stáť na svahu a lyžovať sa. Výhodné ubytovanie na Slovensku nájdete na stránkach fiemso.com. Stačí použiť filter vo vyhľadávači a o pár dní sa tešíte z vysnenej dovolenky v slovenských horách. Keďže si rezerváciu dohadujete priamo s poskytovateľom ubytovania, nezaplatíte za dovolenku nič navyše a pod dlhom čase vás nebude trápiť svedomie, že ste si dopriali trochu viac.