Vyskúšajte nahú jogu

Please enter banners and links.

Vieme že joga pomáha našej duševnej rovnováhe a psychike. Vyskúšali by ste si ju však trochu netradične a to úplne nahí?  Takáto forma jogy sa praktizuje v Indii už od staroveku až dodnes.  Ukážeme vám to , čím sa nahá joga odlišuje od tej klasickej a prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre túto formu cvičenia.

 

Vznešenosť tela a zdravý duch

Dôvodom,  prečo je táto forma jogy čoraz viac preferovanejšia je podpora fyzickej stránky tela a dvojnásobná duševná aj telesná rovnováha. Ľudia, ktorí ju pravidelne cvičia hodnotia tento druh cvičenia za vysoko podporný v oblasti telesného zdravia. Navyše sa títo ľudia učia prijímať svoje telo v tom najlepšom svetle a byť v spojení s vlastným telom aj svetom naokolo.

 

Prijatie svojho tela v dokonalej harmónii

Ak si myslíte,  že pri takejto joge nie sú vylúčené jemnejšie sexuálne praktiky, ste na omyle. Na tejto joge sú vykonávané aj cvičenia vo dvojici, avšak dotyky súvisiace s cvičeniami nemajú za žiadnych okolností sexuálny charakter.

Lektori týchto kurzov sa k tomu vyjadrili asi tak, že niekedy sa  času na čas stane,  že  sa u mužov vyskytne viditeľný náznak vzrušenia. Nie je to však nič zlé a nie je sa za čo hanbiť keďže ide len o krátkodobú reakciu.

Takáto joga sa vykonáva výlučne bez pozorovateľov a fotografov, čo je samozrejme logické. V každom prípade sa však stretáva aj s kritikmi , ktorí ju v mnohom odsudzujú. Ľudia ktorí nahú jogu praktizujú dlhodobo,  prevracajú tieto chabé názory a tento druh jogy hodnotia ako skvelú formu oslavy svojho tela, ktorej výsledkom je najmä cítiť sa čo najlepšie práve vo vlastnej koži.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net