Vysedávajte si na ušiaku ako králi

Please enter banners and links.

V obývačke, pracovni, v spálni či študentskej izbe potrebujeme mať zátišia, v ktorých si vieme dokonale oddýchnuť. Najlepšie sa nám to podarí na pohodlnej sedačke alebo v luxusnom kresle. Pre aký typ sa rozhodnúť?

 

Funkčná a štýlová sedačka

Niekoho to po náročnom dni ťahá rovno do vane alebo do postele, iný si rád zresetuje hlavu pri sledovaní televízie či čítaní dobrej knihy. Pokiaľ zháňate novú sedačku, ohľad neberte len na rozmery miestnosti, ale tiež počet ľudí vo vašej domácnosti. Ak bývate sám, no často vás navštevujú priatelia, určite neostaňte len pri dvojmiestnej sedačke, aby sa nestalo, že niektorí hostia budú sedieť na kuchynských stoličkách alebo dokonca na zemi. Podľa toho, či u vás občas aj prespia, sa rozhodnite pre typ sedačky – či má byť rozkladacia alebo s úložným priestorom. Moderná sedačka vie byť naozaj multifunkčným kusom nábytku, pretože v noci sa môže premeniť na pohodlnú a niekedy aj celkom veľkú posteľ. Ak žijete v menšom byte, potešia vás police ukryté na bokoch sedačky, ktoré sa stanú útočiskom pre vaše knihy alebo časopisy. Luxusnejšie sedačky zaujmú napríklad podsvietením alebo svojou variabilitou – sedačku si nastavíte podľa toho, ako chcete práve ležať alebo sedieť. Rohové sedačky, ktoré sú čalúnené aj na bokoch a vzadu, pokojne umiestnite aj do stredu miestnosti, nie ste viazaní iba na ľavý alebo pravý roh izby. Pri výbere sedačky zohľadnite jej poťah. Ak sa vám dostane do rúk vzorkovník látok alebo naň natrafíte online, zistite si, nakoľko je daná látka odolná a či sa jednoducho udržiava. Obľúbená kombinácia je látka plus koža/koženka, pretože to vyzerá nápadito a sedačka pôsobí živšie. Môžete sa rozhodnúť pre absolútne obyčajnú farbu sedačky, napríklad béžovú, čiernu alebo sivú, no ak ju doplníte zaujímavými vankúšmi, dodáte jej veľmi svojský štýl.

 

Váš vlastný ušiak

Sedačku vynikajúco doplníte kreslom podobnej alebo naopak kontrastnej farby. Čím zaujímavejší tvar a poťah, tým lepšia pastva pre oči. K niektorým kreslám zoženiete aj praktické taburety, takže nohy si konečne nemusíte vykladať na vyleštený stôl a zbavíte sa častých rodinných hádok. Aktuálnym hitom sú luxusne vyzerajúce kreslá ušiaky, ktoré sa stanú vaším útočiskom, či už si budete chcieť pozrieť film, alebo posedieť pri pohári vína. Kreslá ušiaky sa vynímajú aj v rohoch miestnosti, pri knihovničkách či drobných príručných stolíkoch. Vyrábajú sa v rozmanitých štýloch. Romantické duše potešia kvetované vzory, milovníkov štýlu retro zasa patchwork, zvierací alebo károvaný vzor. V ušiaku sa pohodlne opriete, vyložíte si na opierky ruky a možno rovno aj zaspíte. Nemusíte však mať výčitky, kreslo je schopné znášať váš relaxačný rituál aj každý deň, a to vďaka kvalitnej konštrukcii a pevným, väčšinou dreveným nožičkám.