Vylepšite si svoj byt

Please enter banners and links.

Máte pocit, že je vaše bývanie fádne a chcelo by to nejaké oživenie? Možno je na čase zaobstarať si nejaký šikovný doplnok – čosi, čo by vášmu domovu dodalo sviežejší nádych. Niekedy aj maličkosti prinesú veľkú zmenu.

 

Biokrby aj do bytu!

         Kedysi ste snívali o peknom domčeku, idylickom západe slnka rovno zo spálne a o romantike pri krbe v obývačke na leňoške. Dnes však bývate v paneláku a výhľad máte akurát tak na oproti postavené nákupné centrum. To ale nie je dôvod na to, aby ste zabudli na krb.

Nezabúdajte, že dnes je možné už naozaj všetko vrátane krbu v paneláku. Ide o tzv. biokrby do bytu charakteristické atypickou výrobou. Spaľujú 96 % bioalkohol vyrobený na prírodnej báze; výsledkom horenia je tak prirodzený teplý žltý plameň úplne bez zápachu, dymu, popolu a škodlivých spálenín. Horením vzniká jedine CO2 a voda, teda všetko čo bežne vydychuje aj človek.

Na trhu sú tieto biokrby v rôznych prevedeniach tak, aby sa hodili nielen do obývačky ale napríklad aj do letnej záhrady alebo kancelárie. Vybrať si môžete závesný, voľne stojaci či priamo zabudovaný.

 

Populárne LED žiarovky

         Vy ešte stále používate klasické žiarovky? To hádam nemyslíte vážne! Okrem toho, že sú LED svietidlá omnoho estetickejšie než tie klasické, vám navyše znížia spotrebu energie.

Pokiaľ si chcete oživiť interiér svetlom myslite do budúcna a zaveďte si špeciálne prúdové napájače so stabilizáciou napájacieho prúdu. Vďaka tomu si potom budete môcť dopriať moderné LED žiarovky všade tam, kde budete chcieť.

V súčasnosti svietime čoraz viac pretože chodievame spať stále neskôr – sedíme za notebookom, chatujeme alebo len tak pozeráme televíziu. Na všetko tieto činnosti si radi posvietime, no neskôr si na nás vo vyúčtovaní zas posvietia elektrárne. LED svietidlá vám výrazne znížia náklady na elektrickú energiu. Sú ešte k tomu estetické, štýlové a majú mimoriadne dobrú životnosť (štandardne okolo 50 000 hodín, no v priaznivých podmienkach svietia až 100 000 hodín).

Náklady vynaložené na LED osvetlenie sa vám najneskôr do roka vrátia, takže ide o správnu investíciu. Navyše sa váš byt krásne rozžiari, a to doslova pretože svetlo je ešte svetlejšie v porovnaní so starými žiarovkami.

 

Dôležité maličkosti

         Ako je už spomenuté v úvode netreba vynechať ani šikovné maličkosti ktoré vedia zmeniť byt niekedy výraznejšie než by ste si mysleli. Postačí nielen hra farieb a vaša kreativita, ale niekedy dobre padne niečo milé čo by vám vyčarilo úsmev na tvári.

Už len samotný vstup do bytu vám môže spríjemniť milá rohožka s motívom lienky, mačky alebo kvietkov. Svoje spraví aj trendy zrkadlo, nápaditý vešiak alebo zaujímavý odpadkový kôš. Možností je veľa a nájsť ich môžete aj na domace-potreby.sk. Aj ceny zvyknú byť dostupné, takže vám nič nebráni v nakupovaní.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net