Vyhnite sa faux pas

Please enter banners and links.

Keď ideme do spoločnosti, tak si zvyčajne dávame veľmi záležať na tom ako sa oblečieme, aké si dáme topánky a celkovo na tom, ako sa zladíme. No občas zabúdame na maličkosti, ktoré môžu celkový dojem pokaziť, preto vás chceme na ne upozorniť.

Už ste určite videli dámu nahodenú v krásnych šatách, zladenú s topánkami, kabelkou a s krásnymi doplnkami. Obraz by bolo dokonalý, lenže dáma zabudla na to, že šaty, ktoré má na sebe sú svetlé a presvitá cez ne nevhodne zvolené spodné prádlo. Toto pokazí celý dojem a preto si aj vy dávajte v budúcnosti pozor na to, čo zvolíte pod skvelý outfit, pretože hoci by spodné prádlo nemalo byť viditeľné, môže sa nám vďaka nemu stať nepekné faux pas.

Ďalšou vecou, ktorá môže pokaziť inak dokonalý dojem sú peňaženky. Lebo ak ideme napríklad so známymi niekam na večeru a blíži sa platenie, nič nepokazí dojem horšie ako stará, zničená a nemoderná peňaženka. Preto je najlepšie mať aj peňaženku zladenú s kabelkou aby bol dojem dokonalý.

Hoci dámy si na ďalší problém dávajú pozor, tak hlavne u pánov hrozí strápnenie kvôli nevkusne vyzerajúcemu opasku. Páni totiž občas opasok berú iba ako praktickú časť oblečenia a zabúdajú na to, že by ho mali aspoň trochu zladiť s oblečením.

Ak už vyriešime celkovo odev, dôležité je dbať aj na vizáž. Vhodne zvolený mejkap totiž dokáže spraviť zázraky a zo šedej myšky spraví divu, ale aj tu platí menej je niekedy viac. V tomto bode spomenieme i nechty, nie je nič horšie ako mať olúpaný lak na nechtoch, v tomto prípade je už lepšie nechty mať len upravené a nenalakované, prípadne zvoliť vhodný lak na nechty. Zle pôsobia i žlté zuby, takže pri tomto bode odporúčame bielenie zubov, či už pôjde o bieliace pásiky alebo profesionálne bielenie u zubára.

Milé dámy, veríme, že sme vás upozornili aspoň na zopár týchto bodov, ktoré by mohli zničiť celkový dojem pri každej príležitosti.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net