Vydatá a nešťastná

Please enter banners and links.

My ženy sme jednoducho úžasné bytosti. Máme samé výnimočné schopnosti, ktoré ani nevieme ako- samé v nás rastú, umocňujú a rozvíjajú sa. Jeden deň sa dokážeme zaľúbiť (hoci aj niekoľkokrát) a na druhý už zo srdca nenávidieť. Najlepšie by bolo, keby vieme, čo chceme. Ale to sa asi nestane nikdy.

 

Pestrofarebný svet žien

Vidíme krásu aj tam, kde nie je. Západ slnka, čerstvý vzduch, kúpajúce sa vrabce v mláke dažďovej vody – žasneme nad divadlom, ktoré nám ponúka naša príroda. Tešíme sa z úspechov našich detí, so spoločných chvíľ s rodinou. Vieme si zapnúť hudbu „na plné pecky“ a v hociktorú hodinu dňa sa vytrhnúť z reťaze a skratka si zatancovať a zaspievať, keď máme na to práve chuť. Ale  – vidíme aj problémy. Obvykle aj tam, kde nie sú. To sme my. Ženy.

 

Keď nás nahnevá, nájdeme si iný „objekt“

Najmä vydaté ženy by vedeli o tom rozprávať svoje. Vezmú si „ideálneho“ chlapa, avšak po rokoch spolužitia s ním zistia, že ideálna bola iba predstava o ňom. Keďže láska je už spečatená na papieri, treba si uvedomiť zodpovednosť, ktorú to obnáša. Majetky, deti, rodiny – nie je to len tak. Povedať si „Zbohom“ a opustiť človeka, s ktorým sme si prisahali lásku a vernosť. Sú medzi nami aj tie odvážnejšie, ktoré to dokázali. Rozvod si vyžaduje naozaj závažné príčiny a je to posledné krajné riešenie.

Keď však nechcete patriť do skupiny rozvedených a opustených, naučte sa s tým žiť čo najlepšie. Každý vzťah nadobudne skôr či neskôr nejakú krízu. Menej vážnu, či viac  – patrí to k tomu. Je len na nás, ako sa s ňou vysporiadame. Občas má vari každá z nás pocit, že nás už nemiluje alebo sa mu nepáčime. A hoci to veľmi bolí, no sme silné a sebavedomé ženy. A môžeme mať na každý prst dvoch, keby sme chceli!

S príchodom  takýchto pochmúrnych dní, mesiacov či rokov, je fajn mať „po ruke“ buď výbornú priateľku, ktorá je ochotná si nás vždy rada vypočuť a pochváliť – alebo – osobu opačného pohlavia, s ktorou nebudeme neverné, ale ktorá ostane pre nás oporou a dokáže nám prejavovať svoju náklonnosť. Bude nás to ako-tak držať nad vodou, keď nám bude totálne nanič.

Naučme sa viesť nádherný vnútorný život, plný spokojnosti, lásky, zaujímavých chvíľ či dobrodružstva. Narodili sme sa predsa preto, aby sme boli šťastní a aby sme robili šťastným  aj svet okolo nás. Žijeme len také dni, aké si sami vytvoríme…

FOTO: pexels.com