Vychytávky pre vaše bývanie II.

Please enter banners and links.

V tomto článku si čosi prečítate o moderných tapetách, projektovaní domov a opäť trochu spomenieme bytové doplnky. Nechajte sa teda inšpirovať.

Tapety sú opäť trendy!

         Teraz nemáme na mysli staré tapety našich prababičiek alebo babičiek, ale moderné typy týchto ozdôb stien. Akákoľvek nástenná dekorácia, samolepiaca fólia alebo čiastočná tapeta bude vo vašom interiéry maximálne módnym doplnkom.

Je len na vašom vkuse akú tapetu alebo nálepku či nálepky si zvolíte. Na výber máte v každej dobrej predajni množstvo farieb, veľkostí a štýlov. Ak preferujete klasiku skúste sa popozerať po tapetách v jemných neutrálnych tónoch. Ak ste veselá osoba a máte rada nápadité doplnky, siahnite po veselších a pestrejších variáciách.

Mimoriadne populárne sú samolepky na stenu ktoré urobia z nudnej obývačky alebo predsiene razom novú krajšiu miestnosť. Bohatú ponuku takýchto nálepiek ponúkajú v súčasnosti internetové predajne v ktorých si môžete vybrať napríklad kmeň stromu a lístky, ktoré si potom ľubovoľne nalepíte podľa vlastnej fantázie; koruna stromu tak môže byť košatá alebo úzka presne podľa priestoru ktorý ňou chcete vyplniť. Krásne sú na stenách i rozličné mozaiky a abstraktné vzory.

Tapety a nástenné dekorácie do detskej izby vyberajte radšej s dieťaťom, aby bolo spokojné a cítilo sa vo vlastnej izbe dobre.

 

Jeden vkusný doplnok = nový interiér

         Čo konkrétne vyplní a oživí priestor? Určite sú to praktické vkusné doplnky!

Máte rada tradičné predmety alebo obľubujete staré zariadenia aké boli kedysi v móde? Ak áno skúste si zaobstarať bytový doplnok v podobe dobového rádia – vyzerá presne tak ako tie používané kedysi, no toto bude mať navyše malý AUX výstup alebo funkciu prehrávania CD. Na prvý pohľad sa však nebude nijako líšiť od starého rádia.

Dobrým nápadom z bytových doplnkov sú tiež hodiny. Starodávne hodiny navodia pocit pokoja, pohody a klasiky. Na pracovnom stole ukážu naozaj dobre a budú vás nenásilným spôsobom upozorňovať na plynúci čas.

Vneste do spálne trochu erotiky a provokácie prostredníctvom paravánu. Už v oných dobách ženy vedeli, že obrysy ženského tela a pomalé vyzliekanie je pre mužov vzrušujúce a provokatívne. Naučte sa aj vy zmyselne vyzliekať za paravánom namiesto rýchleho prezliekania kdesi v kúpeľni. Doprajte svojmu partnerovi trochu jemnej erotiky. Dnešné paravány viete krásne skombinovať s nábytkom takže sa tohto doplnku netreba vôbec báť.

Okrem spomenutých vecí nezabúdajte na tradičné predmety akými sú napríklad krásna váza na kvety, skrinka na kľúče, fotorámik alebo šperkovnica.

 

Snívate o dome?

           Na záver tohto článku malá rada – pokiaľ snívate o presťahovaní do nového domu nemusíte si hneď najímať architekta alebo dlho vymýšľať dispozičné riešenia. Pozrite si bohaté ponuky v katalógoch rodinných domov a uľahčite si tak výber. Ceny v katalógoch od PROmiprojekt, s.r.o.  so sídlom v Bratislave sú rôzne, najlacnejšie domy na kľúč vychádzajú už od 50-tisíc euro, čo je oveľa nižšia suma, akú by ste zaplatili za kúpu menšieho dvojizbového bytu. Ak sa chcete dozvedieť viac a zistiť aktuálne ceny pokračujte tu. 

Reklamný článok

FOTO:  promiprojekt.sk