Vyberte si tie najlepšie škridle pre vašu novú strechu

Please enter banners and links.

Chystáte sa renovovať svoju starú strechu? Pokiaľ vám pôvodná strecha dosluhuje, je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, akými škridlami tú novú pokryjete. V súčasnosti si môžete vybrať z rôznych druhov, typov, materiálov, farieb a dokonca tvarov. Škridle je možné kombinovať tak, aby bol výsledný efekt podľa vašich predstáv. Medzi najčastejšie používané strešné krytiny patria plechové, betónové či keramické pálené škridle. My sa dnes bližšie pozrieme na plechové strešné krytiny.

Plechové škridle

Plechové strešné krytiny si s obľubou volia majitelia domov či víkendových chalúp. Patria medzi najčastejšie využívané škridle a nájdeme ich nielen na strechách obytných domov ale aj verejných budov či rôznych kultúrnych pamiatok. Plechové škridle sa vyrábajú na automatických linkách v továrňach prostredníctvom procesu nazývaného lisovanie. Lisovanie vytvaruje plech do požadovaného tvaru. Výroba tohto typu škridiel je časovo nenáročná a pomerne lacná. Je možné ju nastrihať na rôzne tvary a veľkosti, a preto je odpad pri pokrývaní strechy minimálny. Už dávno neplatí, že plechové škridle sa vyrábajú iba v jednej farbe. Dnes si už môžete vybrať z bohatej palety farieb a prispôsobiť tak farbu strechy k farbe omietky na dome. Plechové krytiny sa vyrábajú ako veľkoformátové, ktoré sa vyznačujú väčšou hrúbkou plechu a maloformátové, ktoré sú naopak tenšie.

Výhody plechových strešných krytín oproti ostatným druhom

Medzi nepochybne najväčšiu výhodu plechových škridiel patrí ich rýchla montáž. Práve to, že sú vyrábané z veľmi ľahkého materiálu zabezpečuje jednoduchosť a rýchlosť montáže. Ďalšou veľkou výhodou plechových krytín je ich pomerne nízka cena oproti ostatným druhom strešných krytín. Pri výbere plechových škridiel sa však nenechajte zlákať príliš nízkou cenou a výber starostlivo zvážte. Nie všetky plechové krytiny sú kvalitné a ich nápadne nízka cena vám môže napovedať, že nie sú vyrobené z kvalitného materiálu. Ich povrch by mal byť antikorózne upravený, aby vám strecha vydržala čo najdlhšie a nepodliehala rôznym poveternostným podmienkam. V takomto prípade je potom údržba strechy minimálna a stále pôsobí ako nová.

Zaujali vás výhody, ktoré so sebou prinášajú plechové škridle? Ak chcete získať viac informácií alebo sa poradiť s profesionálmi, kliknite na našu internetovú stránku www.krytina.sk a postavte si svoju vysnívanú strechu.

Reklamný článok