Vyberte si lak na nechty

Please enter banners and links.

Hľadáte si ten správny lak na nechty ktorý by vám pristal a ukázal dobre na vašich rukách? Rozmýšľate nad elegantnou hnedou či sivou pre podčiarknutie biznis outfitu, alebo zvažujete vášnivé červené nechty k večernej róbe? Výraznejšie farby si zas nechajte na party.

Pastelové odtiene

Pastelové odtiene sú klasikou na módnych mólach a nič nimi nepokazíte ani v prípade lakov na nechty. Spravidla veľmi dobre vyzerajú na každých rukách, no o čosi viac pristanú malým rukám a/alebo krátkym nechtom. Ak sa niekam ponáhľate a potrebujete byť upravená siahnite po laku pastelovej farby – vaše nechty budú ihneď pôsobiť pestovane.

Pastelové farby nanášajte v dvoch vrstvách a túto sezónu siahnite najmä po zlatej, púdrovej, jemnej žltej, nežnej ružovej alebo detskej modrej.

Výrazné farby

Sýte farby zvyknú byť hitom hlavne na jar a počas leta; skvelo sa totiž vynímajú na opálenej pokožke. Najlepšie vyzerajú na drobných, prípadne trošku plnších rukách. Mali by sa nanášať v dvoch vrstvách samozrejme tak, aby pokryli celú plochu nechtu.

Je na vašom vkuse akú farbu si zvolíte. Dobre ukáže ostrá žltá, ružová alebo džínsová modrá.

Pre štíhle prsty

Štíhle prsty potrebujú jediné – zemité odtiene. Či zvolíte hnedú, zlatistú alebo jemnú fialkovú, vždy budú vaše ruky vyzerať pestovane a mimoriadne upravene. Tlmené prírodné odtiene sa najlepšie vynímajú na štíhlych prstoch a/alebo dlhých nechtoch.

Túto sezónu sú trendy odtiene šedej a hnedej.

Zvodná červená

Červené nechty sú, podobne ako červený rúž, symbolom zmyselnosti a zdravej sexuality ženy. Na to aby spĺňal svoj účel musí byť nanesený úplne presne bez chyby, inak stratí zmysel a bude pôsobiť na vašich rukách skôr komicky. Červenému laku venujte čas, nanášajte pomaly a opatrne. Nie je na škodu niekedy vybočiť zo stereotypu a doplniť ho aj o červený rúž.

Okrem klasickej vínovočervenej je „in“ aj koralovočervená a oranžovočervená.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: J Frasse