Vyberať oblečenie pre deti je radosť

Please enter banners and links.

Detské oblečenieBudúce mamičky by o tom vedeli povedať svoje. Len čo rodine a známym oznámia, že budú mať bábätko, všetci sa pustia do nákupu detského oblečenia a kochajú sa v jeho miniatúrnych rozmeroch. Často toho nadonášajú toľko, že mamička už nemá šancu pri vytváraní šatníka pre svoje dieťa uplatniť vlastný vkus. Môžu sa však aspoň postarať o to, aby mali ich deti oblečenie do mesta aj na hranie.

Móda pre malých aj veľkých

Jeden by si myslel, že tí najmenší nebudú potrebovať veľa kúskov na nosenie, pretože z toho aj tak rýchlo vyrastú a väčšinu času strávia spánkom v perinke. Keď si však predstavíte, koľkokrát za deň je niekedy potrebné bábätko prezliekať, pretože smrdí od mliečka alebo mu premokne plienka, hneď si uvedomíte, že na každý deň musíte mať k dispozícii aspoň dva-tri zvršky a dvoje nohavice. Určite nevyjde nazmar nič z toho, čo bábätku darujú vaši blízki, ani keď k tej kope pripojíte to, čo sa v obchodoch zapáčilo vám. V období prvých príkrmov a nesmelých krôčikov sa stretnete aj s inými druhmi fľakov, či už od jedla, od hliny, trávy, alebo piesku. Dieťa spadne hocikedy a hocikde a počas dňa vystrieda množstvo outfitov, len aby bolo vždy dokonale čisté. Keď teda budete robiť poriadok v šatníku svojich detí, najlepšie bude, ak si vytvoríte systém. Dajte zvlášť na kopu všetky tepláky, nohavice vhodné na prechádzky do mesta, tričká do spoločnosti a aj tie, čo nosia doma, ale tiež bundy a mikiny. Vďaka tomu získate prehľad o tom, ktorých kúskov oblečenia má vaše dieťa dostatok a ktoré treba nutne doplniť. I väčšie deti si zaslúžia mať na výber. Síce sa toľkokrát za deň neprezliekajú, lebo si dokážu dať na veci pozor, ale zato si dávajú veľký pozor na to, aby stále nenosili to isté. Každý sa chce pred kamarátmi pochváliť pestrým šatníkom.

S akým oblečením u detí zabodujete

Svoje deti poznáte najlepšie vy sami, preto dokážete odhadnúť, či má detské oblečenie obsahovať detské motívy alebo má pripomínať módu dospelých. Ak je vaša ratolesť plná života a miluje rozprávky, potom sa jej postarajte o pestrý šatník plný farieb a obrázkov rozprávkových postavičiek alebo zvieratiek. Oblečenie pre deti s rozprávkovými motívmi je čoraz obľúbenejšie, lebo aj deti sa oveľa viac začali zaujímať o svet kreslených filmov a knižiek. Obrázky svojich hrdinov môžu nosiť na spodnej bielizni, papučkách, tričkách, nohaviciach, bundách, plavkách alebo čiapkach a dajú tak svojim kamarátom najavo, ktoré rozprávkové príbehy ich chytili za srdce. Niektoré detičky majú však oveľa radšej neutrálne oblečenie s nápismi alebo pruhmi, s ktorým si pripadajú možno aj staršie a vyspelejšie. Mamičky často robia tú chybu, že tie najkrajšie kúsky oblečenia deťom šetria pre špeciálne udalosti, a tak sa stane, že ich majú na sebe iba párkrát, kým z nich nevyrastú. Nespravte tú chybu. Deti sú malé iba raz, môžu vyzerať k svetu, či sa hrajú doma s hračkami, alebo idú navštíviť svoju babku či detské ihrisko. Keď sa vám nejaké tričko páči, nech ho dieťatko nosí. Nato ho predsa má.