Vyberáme školský batoh

Please enter banners and links.

Nosenie batohu v priebehu školskej dochádzky formuje vaše rastúce dieťa a určuje jeho držanie tela. Preto si treba zaobstarať školský batoh, ktorý vašemu dieťaťu poskytuje potrebnú podporu, zabezpečí zdravý rast a zníži riziko bolesti chrbta, krku a problémov v neskoršom živote. Batohy tiež nesmú byť príliš ťažké a mali by byť pravidelne nastavené tak, ako vaše dieťa rastie. Ponúkame vám niekoľko ukazovateľov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere batohu:

 

1.Vyberte si školský batoh s dvoma popruhmi, ktoré umožňujú rovnomerné rozloženie hmotnosti cez obidve ramená. Snažte sa dohliadať na svojho študenta, aby správne nosil batoh a aby sa zabezpečilo rovnomerné rozloženie záťaže.

 

2.Upravte výšku popruhov tak, aby najťažšia časť tašky bola vo výške pasu.

 

3.Najlepšie je si zadovážiť tašku, ktorá má aj kolieska a aj popruhy, pretože kolieska sa ťažko využijú v snehu alebo po schodoch. Mnohé tašky s kolieskami sú ale niekedy príliš veľké na to, aby sa zmestili do skrinky.

 

4.Štandardným pravidlom je, že dieťa by nemalo nosiť školský batoh, ktorý by presahoval 10% -15% svojej telesnej hmotnosti.

 

5.Ak sú tašky do školy príliš ťažké, skúste dohovoriť vašemu školáčikovi, aby odložil všetko, čo nepotrebuje v skrinke medzi hodinami.

 

6.Starostlivosť o batoh pomôže predĺžiť jeho život. Neperte školské batohy v umývačke. Namiesto toho ich ponorte do teplej vody a vykefujte s mydlom a kefou.

Reklamný článok