Vyberáme si svietidlá do obývačky

Please enter banners and links.

Ktorá miestnosť doma je vaša najobľúbenejšia? Máloktorá žena odpovie, že kuchyňa, hoci vždy je to o atmosfére… Centrom rodinného diania je obývačka, a preto by sme sa mali postarať o to, aby pôsobila reprezentatívne a aby sme sa v nej cítili útulne. Veľkú rolu v tomto prípade zohrávajú aj detaily, ako je osvetlenie či textílie.

Tieto svietidlá ulahodia každému

Je to tak, aj obyčajná lampa nám musí sadnúť na mieru. Kým niekto sa necíti dobre, kým nie je celá domácnosť dokonale vysvietená, iný dáva prednosť romantickému prítmiu. Práve preto je dobré pri plánovaní osvetlenia myslieť na každého člena v domácnosti. Na toho, kto si rád číta vo svojom obľúbenom kresle, na toho, kto rád sleduje filmy, i na toho, kto si v obývačke kreslí či robí domáce úlohy. A keď sa zíde celá rodina alebo partia známych, nie je nič lepšie, ako keď na seba dobre vidia a môžu pozorne preskúmať každý kút miestnosti. No a čo, že okato? Aj vám ide o to, aby ste vzbudili ich obdiv, tak svoj štýl vo veľkom prezentujte! Rozsvieťte hlavné svietidlo aj doplnkové lampy, ktoré bežne používate na konkrétne činnosti alebo relax, a vychutnajte si každučký záchvev radosti na tvári svojich blízkych. Kedysi sa ľudia zhromažďovali pri svite ohňa, dnes oheň zastupujú moderné svietidlá do interiéru. Len si správne spomedzi nich vybrať.

Interiérové svietidlá do vašej obývačky

Aký štýl bývania preferujete? Objavujú sa u vás rustikálne prvky či ste sa nechali zlákať romantickým vintage štýlom? Honosné lustre, lampičky s látkovými tienidlami či nástenné lampy doladia vašu obývačku do dokonalosti. Ak ste však všetkými desiatimi za funkčnosť a jednoduchosť, potom u vás určite vyhrajú klasické zapustené bodové svetlá či minimalistické stropné svietidlá. Stojanová lampa by však nemala chýbať v žiadnej obývačke! Okrem praktickej funkcie plní aj tú estetickú a výrazne sa podieľa na štylizovaní interiéru. Väčšine stojanových lámp môžete bez problémov meniť tienidlá podľa toho, aké sa vám práve hodí k využitým textíliám. Myslite tiež na to, že ak si chcete vychutnať relax vo svojej obývačke a užiť si to povestné teplo domova, svietidlá vyžarujúce teplú bielu vám to umožnia oveľa lepšie ako tie so studenou bielou. Ak si navyše zvolíte osvetlenie, ktoré obsahuje funkciu stmievania, môžete čarovať so svetlom, akokoľvek sa vám práve hodí. Relax vo dvojici je úplne iný ako leňošenie pri televízii či štrikovaní, a tomu treba prispôsobiť aj svetelný prúd.