Vôňa domova

Please enter banners and links.

Domov je najpríjemnejšie miesto na svete. Tu spolu s našimi najdrahšími vytvárame pevnosť, ktorú len tak ľahko nikto nepremôže. Je postavená na láske, dôvere, vzájomnosti, komunikácii, zábave a veľkých plánoch, ktoré máme vysnívané v hlave. Doma je možné všetko a domov je aj vôňa, ktorá ho dotvára.

 

Aromaterapia

Či už je to vôňa rannej kávy, ktorú ucítite hneď ako vstanete z postele alebo nedeľný jablkový koláč, na ktorý sa vám už teraz zbiehajú slinky. Aj sviežosť čistoty a vôňa práve vypratej bielizne v niekom vzbudzuje priam nenapodobiteľné pocity. To všetko sú arómy, ktoré nám neustále pripomínajú chvíle, keď sme všetci spolu a je nám fajn. Už hneď pri príchode domov, akonáhle otvoríme dvere, tak nás privíta charakteristická vôňa každého príbytku.  Pozor však, pretože aj vôňa dokáže vyvolať emócie a vytvoriť atmosféru.

 

Pre najlepšiu atmosféru

Je úžasné, že dnes si vieme príjemné pocity vytvoriť aj sami – prostredníctvom rôznych vonných voskov, olejov, tyčiniek a mnohých ďalších „pomôcok“. Určite ste už o nich počuli. Nie sú drahou záležitosťou, avšak v priebehu malej chvíľky naplnia priestor príjemnou vôňou a dokážu nás ihneď „spacifikovať“ k oddychu. Nie len to! Niektoré dokonca oplývajú takou silou, že našu myseľ povzbudia, napomôžu k sústredenosti a doslova nás nabijú energiou! Patria sem najmä citrusové alebo exotické vône. Najviac sa hodia do priestorov, ako sú kancelárie či detské izby, kde je potrebné veľa premýšľať a zapájať fantáziu.

 

Skvelý doplnok, ale aj wellness

Nemožno pochybovať o tom, že okrem funkcie osvieženia vzduchu príjemnou vôňou, majú tieto vonné „srandy“ aj estetickú funkciu. Veru tak. Množstvo krásnych variantov, z ktorých si len ťažko vyberiete jeden, a preto si zadovážite hneď niekoľko a to rovno do každej izby. Krásne vyniknú na policiach, na stole, v kúpeľni i vo vašej predsieni kdesi na komode. Keď máte pocit, že vám niečo ešte chýba k dokonalosti – určite sú to aromalampy. Večery bývajú najkrajšie. Keď sa svetlá zhasnú a domov pomaly napĺňa liečivé ticho, vy oddychujete na pohodlnom gauči a pozeráte televíziu či čítate skvelú knihu, svetielko z takejto voňavej lampy vo vás prebudí romantickú dušu. Upokojujúce vône levandule alebo bylín, vanilky a aj jablka sa stanú vašou súčasťou, ktorá neodmysliteľne bude vytvárať len tie najlepšie spomienky na krásne chvíle.

FOTO: pexels.com