Víkendový vzťah

Please enter banners and links.

ID-100156146V pondelok ráno sa rozlúčite aby ste v piatok mohli byť opäť spolu. Nejde pritom o žiaden moderný trend, ale štýl vzťahu aký funguje už celé roky. Pre niektorých je nutnosťou, iní sa na to dali dobrovoľne.

 

Nielen z nutnosti

            Mohlo by sa zdať, že takýto vzťah funguje na základe životnej situácie, kedy napríklad manžel chodí často preč a vy pracujete v inom meste. Nie je to však celkom pravda, lebo kým niekomu nedáva práca na výber, poniektoré dvojice sa vrhli do tohto vzťahu dobrovoľne na základe výhod.

 

Nevýhody

            Začnime nevýhodami, ktoré takýto vzťah prináša. V prvom rade sa menej poznáte. Keď ste spolu len na pár dní máte tendenciu ukázať zo seba len to najlepšie a vôbec neriešiť negatíva. Načo si kaziť dobrú náladu, keď si treba nechať čas radšej na to pekné? Takto sa potom problémy a nedopovedané starosti kopia.

Vo víkendovom vzťahu potrebujete poriadne, ale naozaj poriadne veľkú dávku dôvery. Samozrejme, že je nevyhnutná aj v “bežnom” tradičnom vzťahu, no tu akosi podvedome prežívame väčší strach.

Často pociťujú ženy (ale aj muži) silný pocit osamelosti. Cítite sa osamelá, bez pomoci a s dojmom, že všetko podstatné leží len na vašich pleciach. Tieto pocity sa neprejavujú počas “depky”, ale v bežnom živote počas všedného dňa keď potrebujete niečo podať, ochoriete alebo ste čosi zabudli kúpiť. Delíte sa s partnerom len o časť svojho života, nezdieľate ho celý. Počas zlej chvíle môžete plakať do vankúša namiesto silných mužských ramien.

 

Výhody

            Objektívne však treba poukázať aj na výhody, ktoré tento vzťah so sebou prináša. Psychológovia uvádzajú, že hlavnou výhodou je pocit pohody, ktorý mnohým párom plne vyhovuje. Nepotrebujú sa hádať lebo viaceré problémy prehrmia aj tak samé. Neriešite rozhádzané ponožky, nemusíte variť ustavične pre dvoch a navyše sa strafiť do spoločnej chuti pretože varíte len pre seba a podľa svojich chuťových pohárikov. Ste zadaná, ale zároveň si užijete i babské jazdy. A, samozrejme, kúpeľňa je len vaša.

Taktiež sa môžete naplno venovať kariére a svojej predstave o živote.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net