Viete sa odmeniť?

Please enter banners and links.

Hovorí sa, že každý človek má mať predovšetkým rád samého seba a vedieť sa za niečo aj odmeniť. Nejde pri tom o nejaký narcizmus, ale o zdravý vzťah k sebe samému, ktorý pomáha rozvoju našej psychike a pomôže nám lepšie prekonávať stres, záťaž, či prípadný neúspech.

Každý zdravý človek by si preto mal nájsť čas a za naozaj ťažkú prácu sa nie len nechať niekým pochváliť, ale odmeniť aj samého seba. Urobil iste úspešne vodičský kurz? Zájdite si na kávu! Máte za sebou nejaký pracovný úspech, ktorý vás stál kopu síl? Kúpe si niečo pekné! Alebo ste práve dosiahli niečo naozaj veľké a významné? Tak čo napríklad nejaká pekná dovolenka? Fantázii sa medze nekladú.

Samozrejme, aby ste odmenili samých seba a vedeli sa tak dostať do pohody aj v nečase, výhodným psychologickým ťahom sú také darčeky sebe samým, ktoré máte nejakú tú dobu pravidelne na očiach a môžete ich využívať a tak sa vždy potešiť, že ste niečo dosiahli. Takýmto vhodným darčekom môže byť napríklad práve bio kozmetika. Výhodou je, že ju používate dlhšiu dobu a okrem pocitu odmeny robíte niečo pre svoje zdravie a dlhotrvajúci mladý výzor.

Mnohí z nás však uprednostnia niečo síce niečo prchavé, ale naozaj jedinečné. Jednoducho zážitok, ktorý si v sebe ponesú na veľmi dlho. Niekto zoskočí padákom, iný vylezie na najvyššiu horu nejakej krajiny, tým pokojnejším a menej športu zdatným však viac učaruje UV show. Jedinečná hra farieb a svetla bude určite tou správnou odmenou za dobre vykonanú prácu a navyše ju nemusíte dať len sama sebe, ale ju stráviť s niekým blízkym.

Aby ste sa vyhli nepríjemný chorobám zo stresu, alebo nebodaj syndrómu vyhorenia, vždy si určite, za čo sa akým spôsobom odmeníte sama sebe. Niekedy stačí naozaj len maličkosť, ako je napríklad víkend bez upratovania a vy sa opäť dostanete do psychickej pohody, ktorá je pre zdravý život nevyhnutná.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net