Vianoce sú už za rohom. Na čo by sme nemali zabudnúť?

Please enter banners and links.

Vianoce

Opäť sa blížia najkrajšie sviatky v roku, kedy na pár týždňov zavládne absolútne šialenstvo po celom meste. Nákupné centrá budú plné nervóznych ľudí a vozovky preplnené autami. Na každom kroku budeme počúvať, že už len párkrát sa vyspíme a príde Ježiško. Ako zvládnuť tieto dni a hlavne – na čo by sme mali myslieť, aby boli tieto Vianoce tip-top?

Peniaze odkladajte aspoň dva mesiace vopred

Už v októbri si spravte chvíľku a vytvorte si zoznam vecí, ktoré určite budete musieť zariadiť, aby ste na poslednú chvíľu namiesto radostných okamihov neprežívali stres a zúfalstvo. V prvom rade nie je na škodu odložiť nejakú tú čiastku z každej nasledujúcej výplaty, aby ste nezostali zaskočení, kam sa zrazu podeli všetky peniaze. Hoci je moderná doba a každý má uložené svoje peniaze na bankovom účte, pokojne si vložte do obálky sumu, ktorú ste ochotní tieto sviatky minúť. Či už na darčeky, stravu alebo vianočné dekorácie. Budete mať oveľa lepší prehľad o tom, koľko ste tieto Vianoce minuli.

Stromček, dekorácie a vianočný duch

Základ by sme mali. Nastáva čas, kedy by sme si mali uvedomiť, že Vianoce nie sú len o peniazoch, míňaní, dávaní a prijímaní, ale aj o radosti, pokoji a ešte väčšej ľudskosti a tolerancii. Zázraky sa dejú každý deň, avšak najviac sa ich stane práve na Vianoce. Srdcia sa otvoria, hádky pominú a pri troche šťastia napadne aj prvý sneh, ktorý vyčaruje pravého vianočného ducha. Nezabudnite na vianočné pesničky a koledy a výbornú atmosféru vám pomôžu dotvoriť aj vonné sviečky s vôňou jablka, škorice alebo pomaranča. Uvarte si pečený čaj, varené víno a zájdite na vianočné trhy s priateľmi a so svojou rodinou. Premyslite si, aký vianočný stromček bude zdobiť tento rok vaše príbytky a dokúpte vianočné ozdoby a dekorácie.

Nákup darčekov a vôňa medovníčkov

Začiatkom decembra si pripravte zoznam vianočného pečiva, ktoré sa postará síce o pár kíl navyše, ale vaše sviatočné dni osladí a spríjemní ešte viac. V polovici mesiaca sa pustite do pečenia a nakúpte všetko potrebné do zásoby i do chladničky a samozrejme všetky potrebné suroviny na prípravu štedrej večere. Obchody budú preplnené, ale vy to budete mať dávno za sebou. V tomto čase by mali byť už všetky darčeky nakúpené, zabalené a pripravené.

FOTO: pexels.com