Večná téma – vlasy

Please enter banners and links.

Vlasy sú korunou krásy. S týmto tvrdením iste súhlasia nielen všetky ženy. Veď aj množstvo mužov si partnerku vyberá aj podľa vlasov. Ako sa teda postarať o to, aby boli naše vlasy naozaj korunou krásy?

V prvom rade je dôležitá správna starostlivosť. A ako taká starostlivosť vyzerá? Ide o to, že by sme hlavne mali zvoliť správny šampón na náš typ vlasov. Vďaka tomu budú vlasy vyzerať zdravšie. Ak má niekto problém s rozčesávaním, tak by určite nemal zabúdať na kondicionér. V opačnom prípade je totiž možné si vlasy poškodiť aj náročným česaním. O tom, ako často si vlasy umývať sa píše ťažko, všetko záleží od typu vlasov. A preto iste každá dáma, ktorá sa o seba stará už prišla na najvhodnejší interval.

Ak sa teda o vlasy staráme dobre, trápiť nás môže len nevyhovujúca farba či kvalita vlasov. Mnohé kučeravé dámy napríklad túžia po rovných vlasoch a opačne. Aj v takomto prípade sa dá niečo robiť, ale pre vlasy je žehlenie či natáčanie istou záťažou, a tak to netreba príliš preháňať.

Ak sa niekomu nepáči jeho farba vlasov, tak je tu riešenie – farby na vlasy. V súčasnosti existuje množstvo druhov v tých najrôznejších odtieňoch, takže si vyberie každá dáma. Pri domácom farbení však nikdy nezabudnite na správne používanie, dodržte dĺžku pôsobenia a snažte sa interval medzi farbeniami čo najviac predĺžiť. A v neposlednom rade používajte špeciálnu vlasovú kozmetiku na farbené vlasy.

Ak sa vám nepozdáva farbiť si vlasy doma, tak môžete zájsť ku kaderníčke, ktorá vie ako na to a zvyčajne používa profesionálne farby na vlasy, ktoré lepšie držia, kryjú šediny a sú možno aj o niečo šetrnejšie. Takéto farby sa však už dajú zohnať aj na domáce farbenie. Záleží teda len na vás pre aké farbenie sa rozhodnete.

Pre dámy, ktorým monotónna farba na vlasoch nestačí, odporúčame melír na vlasy. Vďaka nemu si presvetlíte niektoré pramienky, čo oživí každý účes. Dôležité je však zvoliť vhodný odtieň vlasov s odtieňom pramienkov melírovaných vlasov.

Milé dámy, ak teda rozmýšľate o zmene účesu alebo farby, tak sa toho nebojte. Experimentovanie často prináša prekvapivo dobré výsledky a ak by to nevyšlo podľa vašich predstáv, takmer vždy sa dá vrátiť k pôvodnej farbe.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net