Večná téma chudnutia

Please enter banners and links.

Milé dámy, určite to poznáte – pozriete sa do zrkadla a vidíte na sebe to čo tam nepatrí – kilá navyše. Možno ich je veľa alebo len zopár, no môžu naozaj znížiť sebavedomie a znepríjemniť tak život. Ale čo robiť, keď nefungujú „overené“ diéty, ktoré sú väčšinou v podstate hladovkou? Jednoducho treba zmeniť prístup a ísť na to rozumne.

Určite ste už počuli o liposukcii, možno ste o nej aj uvažovali, ale ísť „pod nôž“ sa vám jednoducho nechce. To už nemusíte, v súčasnosti už existuje prístrojové, neinvazívne ošetrenie, ktoré má rovnaké účinky ako chirurgická liposukcia.

Ide o tzv. ultrazvukovú lipolýzu, ktorá funguje na princípe kavitácie – ultrazvuk vytvorí v tkanive mikrobubliny, ktoré prasknú a následne to spôsobí praskanie tukových buniek. Obsah buniek si už telo samo „uprace“ a vy budete mať menej tukových buniek. Je vhodné aby takéto ošetrenie bolo nasledované lymfodrenážou a spevnením pokožky, ktorá by inak nevyzerala až tak k svetu.

Znie to skvelo, však? Ale netreba zabúdať na to, že aj keď si dáme takúto liposukciu spraviť a objem nášho tuku sa zníži, nemusí to byť permanentné. Pretože ak nezmeníme životosprávu a životný štýl, tak sa po určitom čase kilá vrátia späť.

Preto je ideálne spojiť toto ošetrenie s veľmi efektívnou a prepracovanou diétou, o ktorej ste už isto počuli – ide o Cambridge diet. Jej autorom je doktor Alan Howard , svetoznámy expert v otázkach obezity, koronárnych chorôb a ochorení srdca. Táto diéta bola dlhodobo klinicky testovaná a je preto úplne bezpečná. Sú pri nej dôležité konzultácie s poradcom, ktorý je odborníkom a takéto chudnutie či udržiavanie váhy vie správne kontrolovať.

Diéta má viacero programov na chudnutie, ktoré sa líšia hlavne množstvom kalórií. Pri chudnutí sa začína programom s najnižším množstvom kalórií – rýchlosť chudnutia sa tu udáva 3 – 4 kg za týždeň, čo je úplne skvelé. Pokračuje sa ďalšími programami a pridávaním pevnej stravy. Od 3. týždňa sa diéta dopĺňa pohybovou aktivitou, aby sa tak celkovo zlepšil životný štýl.

Diéta sa vlastne skladá zo sortimentu výrobkov, ktoré sú balené ako jednotlivé porcie a dajú sa veľmi rýchlo kdekoľvek pripraviť. Takže ak sa bojíte toho, že si budete musieť dlhé hodiny pripravovať špeciálne jedlá, tak nemusíte, pretože táto diéta je na prípravu veľmi jednoduchá. Možno si poviete: „Takéto jedlá z prášku, to nemôže byť zdravé a dostatočne výživné!“ Opak je však pravdou, Cambridge diet je nutrične vyvážená a absolútne bezpečná. Obsahuje totiž v jednej porcii až 33 % odporúčanej dennej dávky vitamínov, minerálov, esenciálnych kyselín a stopových prvkov.

Ak vás tento spôsob chudnutia zaujal, skúste sa naň bližšie pozrieť napríklad na www.beautycenter.sk.

Drahé čitateľky, veríme, že aj vďaka našim radám sa vám podarí niekedy získať svoju vysnívanú postavu a byť so sebou spokojná. Pretože zdravé sebavedomie je základom šťastného života.

Foto: luigi diamanti