Varením k dobrej nálade

Please enter banners and links.

Láska ide cez žalúdok, toto vyjadrenie pozná asi každý. Ale keď sa nad tým tak zamyslíme, tak pri dobrom jedle sa nám darí nielen v láske, ale aj v práci a iných oblastiach. To znamená, že jedlo je pre náš život veľmi dôležité z hľadiska výživy i spokojnosti.

Ako sa však človek, ktorý sa nikdy o varenie nezaujímal naučí variť? Za mamou už asi nepôjde, prípadne pýtať sa známych môže byť niekomu nepríjemné. Jedna možnosť je skúsiť niečo čisto podľa receptov, ale ak nemá človek ani základy, tak to asi nedopadne slávne. Druhou možnosťou sú kuchárske kurzy varenia.

Na Slovensku napríklad pôsobí firma Chefparade, ktorú nájdete aj na internete. Táto škola je určená pre tých, ktorí majú záujem sa naučiť niečo nové vo varení. Kurzy sú veľmi rôznorodé, a tak si každý vyberie to svoje. Ak ste napríklad milovníkom sushi alebo mexickej kuchyne, tak si zvoľte taký konkrétny kurz a čoskoro sa naučíte ukuchtiť si to, čo vám chutí. Chefparade však nie je len škola varenia pre začiatočníkov, tu sa totiž niečo naučia aj šéfkuchári, ktorí sa danej kuchyni nevenujú a mali by o ňu záujem.

V súčasnosti sú vo firmách veľmi obľúbené teambuildingové podujatia, ktoré stmeľujú kolektív. Chefparade myslí aj na tieto potreby a preto ponúka aj firemné akcie a teambuilding. Na týchto akciách sa firma rozdelí do niekoľkých tímov a pripravujú jedlá. Každý tím pripraví jedno jedlo v dostatočnom množstve aby všetci ochutnali. Jedlá nie sú príliš zložité, aby to členovia tímu zvládli.

Súčasťou akcií pre firmy môžu byť aj najrôznejšie súťaže, hry či kvízy. Či už pôjde o poznávanie korení nosom alebo kulinársky zameraný kurz, či súťaž o najlepšie jedlo a iné., každý sa pri nich istotne zabaví a spomienky na takúto zábavu budú vo firme ešte dlho vytvárať úsmevy na tvárach pracovníkov.

Chefparade vám ponúka aj možnosť vytvorenia si originálnych osláv priamo v centre Chefparade. Predstavte si ako sa zabávate so všetkými priateľmi pri varení a hneď vám je jasné, že na takúto akciu by ste nikdy nezabudli.

Či už teda varenie patrí medzi vaše silné alebo slabé stránky, vedzte, že keď chcete, tak aj vy sa môžete naučiť variť špeciality svetovej kuchyne.

Viac informácií o škole varenia Chefparade sa dozviete na www.chefparade.sk.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net