Varenie si v nadčasovej kuchyni užijete roky

Please enter banners and links.

Jedna vec je, čo sa nám páči, keď si prezeráme obrázky kuchýň na internete, a druhá vec zasa, či by sa nám v konkrétnych kuchyniach páčilo variť aj o pár rokov. Vzhľadom na to, že kuchyňa sa navrhuje na dlhší čas, by sme mali byť pri jej zariaďovaní opatrní.

kuchynská linka

Honba za najkrajšou kuchynskou linkou

Skutočne platí, že bielou farbou nikdy nič nepokazíme. Či sa ocitne na stenách, na nábytku, alebo na podlahách, pôsobí nežne a elegantne a je ľahko kombinovateľná. Ak sa teda rozhodnete pre bielu kuchynskú linku, máte veľa možností, ako ju skombinovať s doplnkami či textíliami. Biela kuchynská linka nemusí pôsobiť nudne, ak obsahuje zaujímavé úchyty, má ozdobne vyrezané dvierka či je doplnená kontrastnými spotrebičmi – nerezovými alebo čiernymi.

Zázraky v dizajne kuchyne sa dajú spraviť aj s rozdielnou farbou korpusu linky či odtieňom pracovnej dosky. Aktuálne je vo veľkej obľube vzor starého dreva, kuchyne s priznanými trámami, tehličkami na stenách či čiernobielou dlažbou alebo obkladom za pracovnou doskou. Kuchynskú linku tiež môžete oživiť aj skrinkami v iných farbách, napr. s farbou a štruktúrou dreva čiakýmikoľvek farbami, ktoré k nej ladia. Ak pár horných skriniek alebo potravinovú skriňu ozdobí iná farba, wow efekt je zaručený.

Ako vyzerá moderná kuchyňa

Každý si do kuchyne snov vloží vlastné obľúbené prvky. Kým niekto ju zahrnie množstvom políc a ozdobných dóz, iný staví na presklené skrinky či množstvo kvetov a byliniek. Všetko závisí od toho, koľko miesta budúca kuchyňa ponúka. Už dávno ale neplatí, že celý priestor v kuchyni má byť vyhradený pre kuchynskú linku. Skúste medzi hornými skrinkami urobiť medzeru a dať tam zaujímavú ozdobnú policu, veľké hodiny či dokonca zrkadlo s hrubým ozdobným rámom. Ak vám ostane vedľa kuchynskej linky miesto, venujte ho vitríne alebo lavičke, alebo hoci aj pohodlnému kreslu, v ktorom budete čakať, kým vám počas varenia zovrie voda. Veľkú úlohu v modernej kuchyni zohráva aj osvetlenie. Už dávno nejde len o jednu lampu na strope a LED pásik nad pracovnou doskou. Čím viac lámp na strope či stenách, tým lepší efekt.

Kuchynská linka tvorí imidž kuchyne

Či sa rozhodnete pre bielu, sivú, tyrkysovú, alebo klasickú drevenú kuchyňu, treba si pred jej návrhom spraviť podrobný nákres, v ktorom si vyznačíte, kde chcete mať umiestnené spotrebiče (varná doska, rúra na pečenie, umývačka riadu, mikrovlnná rúra, kávovar), drez, a koľko zásuviek či policových skriniek budete potrebovať. Predstavy sú totiž jedna vec, a priestorové možnosti druhá. No aj keď budete musieť upustiť z pôvodných plánov, vhodne zvolený dizajn kuchynskej linky vás bude tešiť celé roky.

Reklamný článok