Užite si svoju záhradu naplno

Please enter banners and links.

Záhrada pri rodinnom dome má byť praktická, ale má byť i miestom relaxu pre celú rodinu. Myslite na to už pri jej zariaďovaní a rozdeľte si ju na rôzne funkčné časti, ktoré budete vedieť dokonalo využiť.

 

Optické oddelenie jednotlivých častí

Ak už idete deliť záhradu na časti, je dobré to urobiť veľmi nenápadne, ale efektívne. Skvelým predelom sú živé ploty prípadne kríky a rôzne stromy, ktoré opticky oddelia jednotlivé časti, ale zbytočne nerušia pri pohľade do záhrady. Skúste si napríklad zasadiť medzi bazén a nepeknú šopu na náradie krásne popínavé ruže na konštrukcii a váš výhľad pri kúpaní bude oveľa príjemnejší.

Optické rozdelenie záhrady dosiahnete i rôznymi zaujímavými exteriérovými dlažbami. V praktickej časti záhrady, kde budete pestovať zeleninu vám dobre poslúžia ako chodník napríklad staré tehly, ale v časti relaxačnej sa výborne vynímajú zámkové dlažby či nášľapy z dreva alebo dokonca betónu. Všetko závisí len od vášho vkusu.

 

Relaxačná zóna

V správnej záhradnej oddychovej zóne by nemal v lete chýbať bazén. Nemusí ísť o drahý zapustený keramický bazén, postačí vám i menší nadzemný, stačí ho len vhodne umiestniť a doplniť o zaujímavé rastliny, ktoré vám vytvoria v okolí bazéna príjemné prostredie. Vhodné sú i  stromy, ktoré môžete použiť na zavesenie pohodlnej záhradnej hojdačky pre vás alebo vaše deti. Samozrejmosťou by malo byť i vhodné miesto na posedenie pri káve či grilovaných špecialitách. A určite nezabudnite ani na vhodné tienenie, ktoré vás v lete ochráni pred silným slnkom.

 

Miesto pre deti

V prípade, že máte alebo plánujete mať deti, myslite na ne už pri tvorbe záhrady. Ideálne je vytvoriť im priestor na hranie, kde by mohli mať svoj detský bazén, pieskovisko či nejaké preliezky. Nezaplňte však všetok priestor, pretože deti ocenia i väčší kus trávnika, kde môžu behať, hrať futbal či iné loptové hry, alebo kde sa môžu vyblázniť na čoraz populárnejších elektrických štvorkolkách. Dobrou voľbou do záhrady je i tabuľa alebo kus steny natretej tabuľovou farbou, kde si môžu deti kresliť kriedami čo sa im len zachce.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com