Utečte spred oltára, ak…

Please enter banners and links.

pexels-photo-large… ste si vo vzťahu príliš často opakovali jednu z nasledujúcich piatich viet. Je totiž viac ako pravdepodobné, že nestojíte po boku pána pravého a vaše manželstvo by bolo obojstranným sklamaním. Vezmite nohy na plecia, ak ste si nahlas alebo v duchu hovorili nasledovné:

 

„On sa po svadbe zmení.“

Muž dúfa, že partnerka sa po svadbe nezmení… a ona sa zmení. Žena dúfa, že partner sa po svadbe zmení… a on sa nezmení. Nebuďte naivná. Sobáš je čarovný okamih, ale zázraky pretrvávajú len do svadobnej noci. Hneď ako si vyzlečie bielu košeľu a natiahne tepláky, život po jeho bodku bude presne taký istý ako doteraz. Postávanie pred oltárom mužov nemení.

 

„Až tak mi to neprekáža.“

Aj roztomilé nedostatky sa po zložení ružových okuliarov zmenia na ohnisko hádok a nedorozumení. Ak vám na partnerovi prekážajú zásadnejšie vlastnosti alebo zvyky, verte, že vaše antipatie sa budú časom iba prehlbovať. Problémy, nad ktorými počas romantického randenia zhovievavo mávnete rukou, vám môžu v bežnom manželskom živote spôsobiť poriadne vrásky na tvári.

 

„Radšej mu ustúpim.“

Nielenže to zaváňa strachom, ktorý teda nepatrí ani do dlhoročného manželstva nie ešte do romantického začínajúceho sa vzťahu, ale aj poriadnou sebaobetou. Hádky a nedorozumenia sú súčasťou každého manželstva. Ich cieľom však nie je, aby jeden z partnerov ustúpil. Vo vzťahu by malo ísť o hľadanie kompromisu a spoločného šťastia.

 

„Urobil to len raz.“

Urobil to raz, urobí to zas. Či už vás oklamal, podviedol alebo nebodaj udrel, neverte tomu, že išlo o jednorazové zlyhanie. Neklamte samú seba a vráťte sa z kratšej cesty. Muž, ktorý sa nevie kontrolovať v čase, keď je opantaný zamilovanosťou, má veľkú pravdepodobnosť, že sa v bežnom živote pod vplyvom rutiny a problémov nadobro prestane ovládať.

 

„Bude mi s ním lepšie ako samej.“

Ak sa chcete postaviť pred oltár len preto, aby ste nebodaj nezostali na ocot, nerobte to! Sebe ani jemu. Áno povedzte len v prípade, ak ste presvedčená, že ste si súdení a ani jeden z vás nemôže byť bez toho druhého šťastný. Inak maríte šancu na šťastie nielen sebe, ale aj jemu.

FOTO: pexels.com