Úspech a prosperitu máte vo vlastných rukách

Please enter banners and links.

úspech

Všetci máme svoje sny, plány a predstavy, na ktorých si zakladáme. Akonáhle sa nám niečo nepodarí, ostaneme sklamaní. Ak sa to stáva opakovane, začneme veriť tomu, že sme takí a onakí a že na to skratka nemáme. Samých seba presviedčame o vlastnej neschopnosti a privolávame si nevedomky do života neúspech.

Nemajme žiadne očakávania

Prvá rada znie – nikdy nič neočakávajte. Treba rátať so všetkým a mať pripravený plán B. Jedna vec je zdravá viera a tá druhá, že život dokáže poriadne „zamiešať karty“. Tak či onak, nikdy to nie je zlé ani horšie. Otvorme sa pre všetko. Nie vždy sa nám to síce bude páčiť, ale veľa sa o sebe dozvieme. Kto nič neočakáva, nie je ani sklamaný. Práve pokora a úplne odovzdanie sa, prináša plody snaženia.

Všetko má svoj pôvod v minulosti

Máme tendenciu brať si vinu na seba. Už v detstve sa to začalo tým, že keď sa rodičia hádali, mysleli sme si, že je to kvôli nám a našej neschopnosti. Veľakrát sme si od nich vypočuli slová ako: „ Ty si nešikovný“, alebo: „To sa ti nepodarí.“ , „Ty to nevieš.“, „Ty si…“. Akosi sa nám to vrylo do podvedomia a nieslo sa to s nami až doposiaľ. Neverte tomu. Verte iba tomu, čo vás posúva vpred. Nič si neberte osobne. Ak vás najbližšie niekto urazí, vedzte, že poukazuje sám na seba a svoje nedostatky.

Pozitívne priťahuje pozitívne

Ak čakáte neúspech, dostaví sa. Predstavujte si úspech, to, ako sa vám darí, akí ste šťastní a úspešní, pretože iba pozitívne myslenie prináša prosperitu. Ak najprv hneď myslíte na to zlé, iba tomu pripravujete miesto. Keď pociťujete finančnú krízu, nemyslite na to, že nemáte peniaze. Nehovorte o tom. Predstavujte si, ako sa vám doma kopia a aký skvelý život vás čaká. To je tajomstvo úspechu mnohých známych ľudí a nie je to vôbec ťažké. Podstatné je uveriť, že človek môže mať všetko, čo si zaumieni, ale nesmie ani na okamih zapochybovať.

FOTO: pexels.com