Ušetrite na dovolenke

Please enter banners and links.

Snom každého človeka je vyraziť aspoň raz v živote na dovolenku k moru. Obzvlášť v lete nás láka voda a pláže, ibaže nie všetky sú cenovo dostupné. Ani vy si na dovolenku nemusíte šetriť celé mesiace a potom si toho na nej veľa odopierať. Poradíme vám, kam na lacnú dovolenku.

 

V lete do Bulharska

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorým sa dovolenka neráta, ak nevycestujú za hranice Slovenska, potom vás určite zaujme nížinaté Bulharsko. Táto destinácia už roky púta primeranými letnými teplotami, pohybujúcimi sa zvyčajne okolo 30 °C. Zatiaľ čo kedysi bolo moderné vycestovať do Bulharska autobusom alebo vlastným autom, dnes je najpohodlnejším spôsobom prepravy tá letecká. Vyhnete sa všetkým na prvý pohľad nebezpečným úsekom alebo skupinkám pocestných predávajúcich. Na obzvlášť výhodné ponuky letných dovoleniek v Bulharsku natrafíte v prípade last minute zájazdov, mnohé vás možno vyjdú lacnejšie ako dovolenka v našich horách.

Ak sa rozhodnete ísť do Bulharska letecky, nepremárnite dva dni dovolenky iba cestovaním a more si môžete užívať čím skôr. Ideálne riešenie pre všetkých, ktorí si na leňošenie vyčlenili iba pár dní alebo im býva pri dlhých cestách autom nevoľno. Pobrežie Čierneho mora pokrýva jemný zlatistý piesok a zaiste vás očarí jeho čistota i príjemná teplota. Letná dovolenka v Bulharsku vás nebude stáť celý majetok, no zato vám garantuje vynikajúci relax či romantiku vo dvojici. Okrem oddychu sa však môžete venovať i poznávaniu krajiny, navštíviť hlavné mesto Sofiu či pred zrakmi druhých skryté malebné útesy.

 

Plno zážitkov aj z lacnej dovolenky

Počas letnej dovolenky v Bulharsku určite nezabudnite navštíviť známe a veľmi obľúbené turistické destinácie. Napríklad v mestečku Primorsko rokmi vyrástlo množstvo hotelov a penziónov, ktoré sú ideálne aj pre rodiny s deťmi. Nielenže poskytujú zľavy na ubytovanie, ale sa deťom postarajú o kopec zábavy v podobe detských bazénov alebo toboganov. V okolí Primorska objavíte množstvo pozostatkov starobylých miest.

Okrem nádherných pláží vybavených ležadlami a toaletami sa zabavíte aj pri športových atrakciách a na obed alebo večeru sa môžete vybrať do niektorej z reštaurácií. V Bulharsku zaiste stretnete aj zopár Slovákov. Správy o tom, že ide o skutočne lacnú dovolenku, aj čo sa týka stravovania, sa rozširujú rýchlo. Južné pláže Primorska poskytujú dovolenkárom pozvoľný vstup do mora, a tak je to ideálne miesto pre všetkých, čo nevedia plávať, alebo pre rodiny s malými deťmi.

Ak sa na letnej dovolenke radi občas niekam zatúlate, nevynechajte ani mestečko Nesebar, ktoré turistov láka množstvom zachovaných historických pamiatok alebo aquaparkmi. S jeho vysokou návštevnosťou sa však spájajú aj vyššie výdavky na stravovanie, to nech vás však neodradí. Určite stojí za to sa tam poprechádzať, poobdivujete staré hradby, kostoly, architektonicky zaujímavé stavby. Predmestie Nesebaru vám umožní výhodne nakúpiť i sa najesť.

 

Teraz, keď už viete, kam na lacnú dovolenku, ostáva už len kúpiť si nové plavky a nájsť si na dovolenku vhodnú spoločnosť. Prímorské mestečká sa vám postarajú o množstvo pekných zážitkov.