Urobte zo seba pani podnikateľku

Please enter banners and links.

Svet podnikania, biznisu a peňazí dnes už našťastie patrí aj nám, ženám. Preto ak máte v sebe chuť podnikať a túžite ju aj zrealizovať, neváhajte! Vôbec nevadí, že sa v zakladaní firmy nevyznáte – na to totiž môžete mať ľudí. A vy prídete „do hotového“.

 

Kúpte si svoju novú firmu

         Ak máte chuť podnikať, no neviete kde a ako začať, jednoducho si kúpte svoju vlastnú firmu. Na trhu totiž sú firmy na predaj ktoré boli založené presne na tento účel – aby si ich niekto zakúpil. Nikdy nevykonávali žiadnu činnosť, majú splatené základné imanie, nemajú históriu a nie sú vystavené záväzkom či pohľadávkam. Ich cena sa pohybuje do 600 €, čo je naozaj prijateľná cena vzhľadom na to, že je všetko hotové a stačí ísť len na prepis. Potom môžete začať podnikať prakticky do niekoľkých hodín.

Takáto „holá“ firma má nejaký predmet podnikania, ktorý sa však dá ľahko zmeniť tým, že ho buď zúžite alebo naopak rozšírite. Skrátka si novú firmu upravíte presne podľa svojich predstáv. Nie je nič ľahšie!

Predaj firiem nájdete na rôznych online stránkach. Je ich naozaj mnoho, preto vyberajte svedomito a pokojne si nechajte čas na premyslenie. Taktiež nezabúdajte na výber mena pre svoju firmu; to by malo byť zvučné a čo možno najviac reprezentatívne.

 

Jednoduché založenie spoločnosti

         Nevonia vám kúpa firmy? Ak ste odpovedali áno skúste vlastné založenie spoločnosti. Samotné zakladanie v konečnom dôsledku nemusí byť vôbec také náročné, navyše vám môžu pomôcť rôzne agentúry. Tie vám online cez internet založia vašu vlastnú s. r. o. za približne 300 €. Kým vy budete oddychovať ale dovolenkovať, oni pripravia dokumenty, zašlú vám ich na podpis a na základe toho vybavia návrh do Obchodného registra spolu so zápisom na Daňovom úrade.

 

Problémy? Požičajte si.

         Dobrí ekonómovia tvrdia, že v začiatkom podnikania netreba nikdy čakať zisk. Práve naopak – máte pocit, že sa nič nedarí, nestíhate a ešte k tomu nevládzete finančne utiahnuť novú firmu. Na preklenutie zlého obdobia sú určené pôžičky pre živnostníkov. Slúžia ako výpomoc v ťažšom období. Podmienky na to, aby ste ju získali, sú rôzne. Vo všeobecnosti však budete pravdepodobne potrebovať daňové priznanie a ak ste ešte len na začiatku tak aj podnikateľský plán aby banka/nebankovka videla smerovanie firmy.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net