Urobte si výlet

Please enter banners and links.

Slovensko so svojou prírodou nám ponúka množstvo možností kde stráviť dovolenku, či víkend v krásnom prostredí. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí obľubujú aktívnu dovolenku plnú turistiky a krásneho výhľadu, tak určite navštívte Terchovú.

Táto obec sa nachádza na okraji národného parku Malá Fatra a je tak skvelým východiskom pre turistiku v národnom parku a okolí.  Terchová je najznámejšia ako rodisko Juraja Jánošíka a aj tento fakt pridáva tejto obci na príťažlivosti, no prvé písomné zmienky o obci sú už z roku 1580. Takže história obce je tiež zaujímavá.

Ak máte radi pešiu turistiku, tak tu nájdete množstvo chodníkov, ktoré vás zavedú za krásami Malej Fatry. Pri takýchto výletoch je najdôležitejšie zobrať si so sebou dostatok tekutín a nejaké jedlo, no nezabúdajte ani na kvalitnú obuv, pretože od toho čo máte na nohách, záleží ako sa budete cítiť.

Najobľúbenejšími cieľmi v okolí sú Jánošíkove diery, Veľký a Malý Rozsutec, Chleb, či Šútovský vodopád. Ak sa však vyberiete na dlhšiu túru, tak nezabudnite na čas, pretože vracať sa z túry po tme nie je veľmi bezpečné a tak si so sebou vždy zoberte hodinky Tissot alebo inej značky.

Pre ľudí, ktorí majú radšej folklór ako prírodu, je vhodné navštíviť Terchovú v čase konania jednej z atrakcií – Jánošíkove dni alebo Terchovský budzogáň. V tomto období je Terchová síce plná turistov, ale program slávností je naozaj bohatý, a tak sa oplatí ich navštíviť.

Pre milovníkov cyklistiky ponúka Terchová tiež veľa možností kde stráviť čas. Pretože v okolí sa nachádza niekoľko desiatok kilometrov krásnych cyklotrás. Určite si so sedla svojho dvojkolesového tátoša užijete krásny zážitok.

Ak teda uvažujete nad malým výletom na Slovensku, ale stále neviete kam, tak skúste dať šancu aj iným miestam ako sú naše Tatry. Veď aj naše iné národné parky nám majú čo ponúknuť.

Reklamný článok

FOTO: dan