Túžite po dokonalom obočí? Skúste microblading!

Please enter banners and links.

Trhať niekoľkokrát do týždňa a denne farbiť, farbiť, strúhať ceruzku, zarovnávať, rozčesávať… Ktorá z nás to nepozná? Obočie si mnohé farbíme ešte častejšie než mihalnice, pretože dáva našej tvári špecifické črty. Existuje však spôsob, ktorý vás starostí s obočím na čas zbaví. Reč je o microbladingu.

Tetovanie obočia pre všetky vekové kategórie

Sú obočia husté, tmavé, ale aj riedke či príliš svetlé. No kým niektorým z nás takmer nerastie, iné majú čo robiť, aby si ho stíhali pretŕhať do želaného tvaru a hustoty. Niekedy to vie byť pekne otravné a ešte horšie je, ak sa nám nepodarí vytrhať si ho alebo vyfarbiť rovnomerne. Na túto misiu skrátka niekedy treba ruku odborníka. Našťastie tu sú kozmetické salóny s moderným vybavením a kozmetikou, ktorá sadne na mieru každej zákazníčke, bez ohľadu na vek. Obočie predsa máme mať upravené, či máme 20, alebo 60 rokov. Efektným riešením, ako sa zbaviť starostí s jeho úpravou, je využitie microbladingu obočia. Čo to znamená? Jednoducho si necháte obočie vytetovať špeciálnym perom, chĺpok po chĺpku, v odtieni, tvare a hrúbke, ktoré vašej tvári čo najlepšie pristanú. Na to slúžia rozmanité šablóny, ktoré túto symetriu garantujú. S microbladingom získate dokonalé a prirodzene vyzerajúce obočie. Špeciálne pero s malými ihličkami aplikuje farbu do pokožky, keďže ide o tenké ťahy perom, vaše nakreslené obočie bude na nerozoznanie od toho pravého.

Microblading ako súčasť starostlivosti o vlastnú vizáž

Keďže microblading je procedúra nanášania farby pod pokožku, s určitou bolesťou sa pri ňom stretnete, no nie ako pri bežnom tetovaní. Kozmetička vám najskôr vytrhá prebytočné chĺpky z obočia, následne vám ukáže tvar obočia, ktorý sa vám najviac hodí, a vyberie odtieň obočia, čo sa  najviac približuje vašej prirodzenej farbe. Samotné tetovanie potom už trvá len približne pol hodiny. Pri microbladingu je veľmi dôležitá zručnosť kozmetičky. Zatiaľ čo nepekný mejkap si vieme z tváre kedykoľvek zmyť, nesprávne vytetované obočie nás bude trápiť celé mesiace. Počítajte tiež s tým, že po prvom tetovaní obočia je nutné po mesiaci absolvovať tzv. pretetovanie, ktoré účinok tetovania vylepší. Pokiaľ sa chystáte na dôležitú spoločenskú udalosť a zamýšľate sa nad microbladingom, absolvujte ho aspoň týždeň vopred, aby sa vám stihli zahojiť drobné chrastičky a obočie trocha vybledlo. Ako dlho efekt microbladingu vydrží? Všetko závisí od použitých farieb či pokožky. Niekto má pokoj s úpravou obočia rok, niekto štyri roky, stojí to však za to.