Trvácna depilácia voskom

Please enter banners and links.

Ochlpenie je pre človeka prirodzené. Plní ochrannú funkciu pred vonkajšími vplyvmi. Ale povedzme si, komu by sa dnes páčil na ženských nôžkach hustý porast? Zrejme nikomu i keď pohľady by určite pritiahol. Každá žena túži po hladkých nohách, podpazuší a samozrejme i okolie bikín. A ak má tmavšie chĺpky i nad hornou perou depilácia je pre ňu záchranou.

 

Epilácia alebo depilácia?

Oba pojmy hovoria o odstránení ochlpenia pokožky. Rozdiel je vo výsledku. Kým depilácia je len dočasné odstránenie chĺpkov, epilácia je trvalým odstránením. Medzi formy dočasnej depilácie patria žiletky, krémy na depiláciu, depilácia voskom, pinzeta, cukrová pasta i elektrický strojček na depiláciu. Epilácia, čiže trvalé odstránenie ochlpenia sa vykonáva laserom, elektrickou ihlou, alebo pulzným svetlom.

 

Z foriem depilácie sú najčastejšie používané žiletky, elektrický depilátor a depilácia voskom. Na každú z týchto procedúr je vhodné pokožku vopred pripraviť.

 

Depilácia voskom

Dočasným, no efektívnym odstraňovaním ochlpenia je depilácia voskom. Po nej ostane pokožka bez chĺpkov 2-3 týždne a pri dorastaní je viditeľný úbytok chĺpkov a ich zoslabnutie. Ide síce o mierne bolestivú procedúru, no pre krásu predsa niečo vydržíme. Voskom môžeme odstraňovať ochlpenie i z citlivejších miest, ako je oblasť nad hornou perou, alebo podpazušie. Na citlivé oblasti je určený špeciálny depilačný vosk na citlivú pokožku, ktorý je buď balený v plastových zásobníkoch s úzkou roll on hlavicou, alebo ako depilačný vosk v plechovke, ktorý sa nanáša drevenou špachtličkou. Použitie týchto voskov je rovnaké ako použitie klasického vosku, či voskových pásikov.

 

Ako na depiláciu voskom?

Aby sme dosiahli želaný výsledok, je vhodné pokožku pred depiláciou zbaviť odumretých buniek pomocou peelingu, ktorý aplikujeme deň vopred. Tesne pred depiláciou voskom naneste na depilovanú pokožku gél pred depiláciou, ktorý dezinfikuje a zníži citlivosť. Strhávanie chĺpkov voskom nebude tak bolestivé. Depilačný vosk ohrievame len v ohrievačoch na to určených. Teplotu vosku vyskúšame na malom kúsku pokožky. Ak by bol vosk príliš horúci došlo by k popáleniu ak málo teplý, bude prihustý a nebude sa dať aplikovať.

Depilačný vosk nanášame v smere rastu chĺpkov. Tak naň priložíme depilačný papier a proti smeru rastu chĺpkov rýchlo strhneme. Takto pokračujeme kým daná oblasť nebude odepilovaná. Nenanášajte však na jedno miesto vosk 2 krát  alebo viackrát po sebe. Vtedy dôjde k poškodeniu pokožky a tá bude pôsobiť ako popálená, jazvičky síce neostanú no potrvá asi týždeň, kým sa to zahojí. V prípade, že sa vám nepodarí odstrániť pri prvej depilácii všetky chĺpky, nezúfajte. Depilácia voskom doma nie je tak odborne uskutočňovaná. Radšej chĺpky, ktoré neodstránil vosk na čas ohoľte a strhnete ich pri ďalšej depilácii. Ak je depilácia voskom ukončená, zvyšky vosku odstráňte z pokožky olejčekom. Aby sa ranky, ktoré vznikli vytrhávaním chĺpkov nezapálili, použite gél po depilácii. Ten upokojí podráždenú pokožku a zbaví vás prípadného pálenia. Po depilácii zabudnite na obľúbené telové mlieko a na opaľovanie. To by mohlo spôsobiť podráždenie depilovanej pokožky. Gél po depilácii aplikujte i na druhý deň, prípadne i tretí deň.

 

Zarastajú mi chĺpky čo s tým?

Ak pri vyrastaní chĺpkov máte problém s ich zarastaním, riešením je denné krémovanie depilovanej oblasti. Telový krém alebo telové mlieko zmäkčujú pokožku a rastúce chĺpky tak ľahšie prerazia na povrch a nebudú zarastať. Vhodné je používať i telový peeling.

 

Brazílska depilácia?

Ide o depiláciu intímnych oblastí. Takúto depiláciu nepodstupujte doma, to by asi máloktorá z nás zvládla sama. Na jednej strane ide o obmedzený prístup k intímnym partiám a na strane druhej po prvom strhnutí by ste si to ihneď rozmysleli. Brazílska depilácia je totiž nepríjemne bolestivá. Ak sa pre brazílsku depiláciu predsa len rozhodnete, určite navštívte salón a nenechávajte si to na doma. V salóne vám pokožku hneď ošetria a poradia ako sa o ňu v najbližších dňoch postarať. Predsa len ide o intímne partie.

Či už sa rozhodnete pre depiláciu doma alebo v salóne, určite nezabúdajte na dezinfekciu pokožky pred depiláciou. Predídete tak nepríjemným zápalom pokožky. Taktiež nedepilujte mokrú alebo opálenú pokožku a aspoň jeden deň po depilácii sa vyhnite opaľovaniu na slnku ale i v soláriu.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net