Trúfate si vyrobiť vlastný dezodorant? Je 100% prírodný

Please enter banners and links.

deodorant

Veľa z nás ani netuší, aké rôzne veci sú popridávané do kozmetických prípravkov. Častokrát sa stane, že si kúpime „mačku vo vreci“. Páči sa nám obal, vôňa a v neposlednom rade reklama, ktorú vidíme v médiách. Toto všetko je spúšťačom, že sa pre daný produkt rozhodneme a myslíme si, že je pre nás najvhodnejší. Je to naozaj tak?

Čo oko nevidí, srdce nebolí

Platí to skoro vždy. Najmä veľké závody by vedeli o tom hovoriť svoje. Niekedy je lepšie nič nevedieť. Netýka sa to len potravinárskej sféry, ale aj tej už „šliape na päty“ kozmetický priemysel. Akosi sa prestávame zapodievať myšlienkou, čo predchádzalo tomu, aby bol daný produkt vyrobený. Koľko zvierat muselo trpieť alebo koľko priemyselných exhalátov a plynov sa kvôli dobrému zisku muselo dostať do ovzdušia. Naša planéta má čo robiť, aby s týmto všetkým našla akýsi súlad. A verte, že to robí, nebojuje. Hoci sa nám to niekedy tak môže javiť.

Skúsme trochu dopomôcť, aby sa nám tu žilo lepšie

V minulosti ľudia nepotrebovali stovky rôznych značiek a prípravkov pre zdravie a krásu. Mali všetko a boli spokojní. Vedeli, že všetko, čo potrebujú, nájdu vôkol seba. V prírode. Nechceli experimentovať. Mali svoje zvyky, tradície i odskúšané veci, ktoré vždy fungovali. Média i spoločnosť sa nám dnes snažia nahovoriť, že to a ono potrebujeme. Nenechajte sa vtiahnuť do sveta marketingu a dnešného „matrixu“. Čokoľvek potrebujete, viete si pomôcť sami.

Prírodná kozmetika: je lacná, bio a zdravotne nezávadná

Prečo si každý mesiac kupovať drahý dezodorant, keď si ho vieme veľmi jednoducho vyrobiť aj sami doma? Potrebujeme na to iba: kokosový olej, šípkový prášok, kukuričný škrob, sódu bikarbónu a pár kvapiek éterického oleja podľa vlastného vkusu.

Všetko v pomere ¼ hrnčeka spolu zmiešame (okrem škrobu, toho stačí 4 PL) a získame dezodorant, aký nemá nik iný. Je účinný, bio a čo je hlavné – chráni nás i životné prostredie pred nepriaznivými vplyvmi. Geniálne!

FOTO: pexels.com