Triky múdrych gazdiniek

Please enter banners and links.

ID-100201763Po dlhom čase vám opäť prinášame ďalšie šikovné triky s pomocou ktorých ľahko odstránite škvrny z oblečenia alebo zápach v plastových dózach. Všetky rady sú samozrejme overené, takže naozaj fungujú.

 

Sklenené nádoby

Určite ste počuli o tom, že do sklenených nádob nemôžete nalievať vriacu vodu, lebo by praskli. Do nádob zo skla však môžete nalievať horúcu vodu bez prasknutia vtedy, keď ich postavíte na mokrú handru alebo mokrú utierku.

 

Škvrny od laku na nechty

ID-100114261

Občas sa aj najšikovnejšej žene stane, že si čerstvo nalakované nechty nechtiac obtrie o oblečenie, na ktorom potom zostane stopa. Takýto fľak od laku na nechty odstránite rýchlo a jednoducho s pomocou odlakovača na nechty. Pod textil na mieste kde je škvrna dajte bielu handričku (musí byť biela) a škvrnu poklepkajte vatou namočenou v odlakovači. Používajte len odlakovač bez obsahu oleja. Škvrna ihneď zmizne a oblečenie zostane krásne bez poškodenia.

 

Špina okolo sporáka

Do tekutého čistiaceho prostriedku, ktorým obvykle čistíte sporák, pridajte lyžicu jedlej sódy bikarbóny a uvidíte ten rozdiel vo výsledku po čistení – sporák aj obkladačky okolo neho zostanú čisté, mastnota sa lepšie rozpustí a aj samotné čistenie pôjde bez väčšej námahy.

 

Lesklé príbory

Príbory bez lesku budú opäť ako nové keď ich ponoríte na cca 15 minút do vody, v ktorej ste varili zemiaky. Lesk sa ihneď vráti.

 

Izbové rastliny

Niekedy sa stáva, že izbové rastlinky trpia voškami, ktorých sa neviete zbaviť. Skôr než by ste ich vyhodili skúste osvedčený recept – žihľavu nechajte vylúhovať vo vode počas jedného týždňa, a potom takouto vodou polievajte napadnuté rastliny. Samotným rastlinkám to neuškodí, ale vošiek sa zbavíte.

 

Zápach v plastových dózach

Aj keď dózy z plastu čistíte po každom použití, niekedy aj tak preberú pachy z potravín. Takýto zápach odstránite tak, že v dobre uzavretých dózach necháte cez noc pôsobiť kávovú usadeninu; tá totiž vie rozličné zápachy úplne neutralizovať.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net