Toto vo vzťahu oľutujete!

Please enter banners and links.

Niektoré veci sa vo vzťahu nemajú robiť aj napriek tomu, že vám pripadajú byť na prvý pohľad samozrejmé a prirodzené. Ak chcete byť šťastná mali by ste sa vyhnúť nasledujúcim piatim chybám, ktorých sa najčastejšie dopúšťame. A dáte mi aspoň pri jedenej určite za pravdu.

 

Mlčíte

Vo vnútri to vo vás vrie, no navonok iba myknete plecami. Hnevá vás jeho neporiadok, už šiesty raz zmenil dlho plánovaný program na víkend a jeho matka je vždy dôležitejšia ako vy. Napriek tomu všetkému ste radšej ticho v snahe nevyrábať zbytočné scény.

Ak v tom budete pokračovať aj naďalej nielen že nebudete nikdy šťastná, ale navyše vám hrozia aj tzv. psychosomatické ochorenia z trápenia duše. Vedci totiž našli priamu spojitosť medzi potláčanými negatívnymi emóciami a fyzickými chorobami. Ženy, ktoré túto skúsenosť poznajú z vlastného života svorne tvrdia: pomoc od partnera nečakajte…

 

Povedzte rázne nie

Podľa prieskumov sú najčastejšie podvádzané klasické žienky domáce. Určite sa v tejto štatistike skrýva kus pravdy; stačí si prejsť čo i len jedno diskusné fórum kam majú možnosť ženy písať svoje problémy a sme doma. Nejeden príspevok totiž začína slovami „ja sa starám o domácnosť, chcem aby mal všetko a on ma podviedol… kde som urobila chybu?“. Odpoveď je veľmi jednoduchá – chyba bola práve v tom.

Vyvárate, triedite jeho špinavé ponožky, žehlíte mu košele, bežíte po deti do školy, umývate riad a ešte myslíte aj na nákupný zoznam. Ste presne tá žena ktorá by sa celá rozdala pre svoju rodinu aj napriek tomu, že pohľad do zrkadla odráža strhanú osobu bez energie. Zobuďte sa! Presne takéto typy žien muži najviac podvádzajú. Dôvod? Doma je o všetko postarané takže mu nič nebráni v tom, aby si našiel inú ženu plnú energie a chuti na sex. Veď vy si to pri povinnostiach tak skoro ani nevšimnete…

Skúste spomaliť, oddýchnuť si, a predovšetkým sa naučiť vravieť nie. Nechajte ho, nech zájde po deti. Konečne bude mať časť starostí na hlave aj on.

 

Tehotenstvo bez súhlasu

Dieťa ešte žiaden vzťah nezachránilo, a už vôbec nie ak o jeho príchode neboli rozhodnutí obaja. Vás možno dieťa naplní, ale jeho od vás len odradí a napokon aj tak odíde. Tehotenstvo bez jeho súhlasu je jedna z najväčších chýb akej sa môžete dopustiť. Aj sama by ste mali vedieť, že zostať slobodnou matkou nie je vôbec jednoduché.

 

Žiadne kamarátky, žiadne záľuby

Aby ste s partnerom trávili ešte viac času vzdali ste sa vlastných koníčkov. Ešte stále si myslíte, že to bolo múdre rozhodnutie? Zmeňte svoj postoj skôr než zistíte, že si s priateľmi už nemáte čo povedať a váš život začína byť nenaplnený.

Skúste sa menej obetovať a objavte v sebe čosi, čo by vás bavilo. Zapnite si obľúbený film, vyrazte von a nájdite si späť čas na kamarátky. On sa svojich koníčkov kvôli vám nevzdal, tak prečo by ste mali vy?

 

Nenechajte sa živiť

Áno, vidina priateľa alebo manžela ktorý by dobre zarábal a netrápili ho žiadne finančné problémy je síce krásna, ale veľmi zradná. Peniaze dávajú pocit slobody no na druhej strane si treba uvedomiť, že budete na ňom závislá. Ak si však budete zarábať sama pocítite vlastnú finančnú nezávislosť, ktorá dodáva každej z nás sebavedomie a istotu, že keby to prestalo vo vzťahu fungovať máte svoje rezervy pre ľahší štart do novej životnej etapy.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net