Toto sa nám snaží povedať telo prostredníctvom chorôb

Please enter banners and links.

Naše telo je úzko prepojené s našou psychikou. Pokiaľ sa dejú veci, s ktorými sa nedokážeme stotožniť, do života vstúpi choroba. Vezmite si len neškodnú bolesť hlavy. Všimli ste si, že vás začne bolieť vtedy, keď sami sebe nejakým spôsobom ubližujete? Najčastejšie človeka rozbolí hlava po únavnom náročnom dni. Keď svojmu telu ulahodíte, bolesť hlavy ustúpi.

 

Od hlavy po päty

Tvrdohlaví ľudia, ktorých názory druhých nezaujímajú a stále majú svoju pravdu, často trpia bolesťami v oblasti krčnej chrbtice. Žiaľ, povahové vlastnosti sa nedajú zmeniť alebo len veľmi ťažko. Takýmto ľuďom by sa uľavilo od trápenia, ak by prehodnotili svoju zlú stránku a otvorili by sa pre iných. Prijatím názorov a ich akceptovaním sa uvoľnia a problémy zmiznú. Keď vás trápi migréna, je na čase si uvedomiť, že nikto nie je dokonalý. Na plecia si treba naložiť len toľko povinností, koľko sami zvládnete. Bolesti v oblasti krku prichádzajú vo chvíľach, keď je niečo nevypovedané. Keď vás niečo trápi a dusíte v sebe hnev. Zakašľaním človek vo vašej prítomnosti dáva najavo, že sa mu niečo na vás nepáči. Keď zakašlete vy, musíte si povedať: Áno cítim zmenu vo svojom živote a prijímam ju.

Zdeformované ruky znamenajú, že používate veľa kritiky na svoje okolie. Hovorí sa, že keď sa hneváte na muža, chyťte si pravý prostredník, a keď na ženu, tak ľavý. Prostredník totiž symbolizuje sex a hnev. Bolesti chrbtice naznačujú, že aj vám chýba akási pevná opora. Len porozmýšľajte, čo by vám pomohlo, či už zájsť si trochu do spoločnosti, alebo zmena partnera. Bolesti v krížoch nastávajú, keď sa až príliš zaoberáte financiami. Kŕčové žily nám chcú naznačiť, že sa necítime dobre na mieste, kde sme. Či už je to práca, alebo naše domovy. Je ťažké si to niekedy priznať. Kolená symbolizujú naše ego a tvrdohlavosť. Problémy s kožou nastanú vtedy, keď máme pocit, že s nami niekto manipuluje.

Nádcha nás zastihne vždy vtedy, keď sa v našom živote udeje veľa zmien a sme z nich nervózni a ťažko ich prijímame. Cítime akýsi chaos a krivdu. Je to dusenie našich emócií. Preto pomôže hlavne komunikácia a uvoľnenie svojej mysle. Povedať si, že všetko je tak, ako má byť. Som spokojný.

Menštruačné ťažkosti sú síce z iného súdka, ale ženy sa s nimi stretávajú najmä vtedy, keď prestávajú akceptovať svoju ženskosť. Buďte hrdé na to, že ste ženy. Nič nie je hriešne, dajte na svoje potreby.

Leukémia sa zjaví, keď je naša inšpirácia utlačená a my prestaneme bojovať za naše sny. Kŕče spôsobuje naše lipnutie na niečom alebo na niekom. Vtedy si treba opakovať, že sme spokojní a zmierení so všetkým.